Rengeteg magyar gyökerű amerikai írta le családi emlékeit Jemie Lee Curtis posztja alá, amikor a színésznő a Facebookon megosztotta, hogy Mátészalkán megnyílt a Tony Curtis emlékszoba és kávézó.
Megnyílt Mátészalkán a Tony Curtis emlékszoba a Múzeumok Éjszakáján. Ezt az örömteli hírt Jamie Lee Curtis is kiposztolta.
„Ma Mátészalkán, Magyarországon, nagyszüleim Helen és Schwartz Emanuel szülőhelyén, múzeum és kávézó nyílt, amelyet fiukról, Tony Curtis-ről bneveztek el. Ez egy büszke pillanat Tony gyerekei számára., aki Magyarország gyermeke volt, elindult a világba és mindenkit elvarázsolt.” - írta édesapjáról és nagyszüleiről a világhírű színésznő, aki nagyon büszke gyökereire.
Rengeteg hozzászólást kapott, kiderült, hogy rajongói közül is sokan magyar származásúak, és bár egyáltalán nem beszélnek már őseik anyanyelvén, mégis örömmel elevenítik fel a családi emlékeket.
Aimee Kirtley így írt: „Remek képek. Nagyapám magyarországi volt (nem tudom melyik körzetben) . A háború után először az az Egyesült Királyságba érkezett, és ott vette feleségül a nagymamámat. Soha nem beszélt otthonról, vagy a családjáról, tehát semmit sem tudunk. Megpróbáltam kideríteni az útvonalainkat odaát, de nem sikerült. Szívesen elvinném az anyukámat egy napra. ”
Sheri Koteles Supena: „Milyen jó, hogy meglátogathatod a gyökereidet. Nagyapám is Magyarországon született.”
Colleen Ann Hemphill: „A párom apukája, aki 85 éves, szintén Magyarországról származik, és 18. évesen költözött ide hozzánk. A történetei hihetetlenek.”
Mary E. Beckman: „Édesanyám, Helen magyar származású. Szerette Tony Curtist. Az összes magyar, akivel életemben találkoztam, nagyon jó ember.”
Sandy Kernats Bowen: „Sosem tudtam, hogy apád magyar. Én is. A nagyszüleim budapestiek voltak.”
Laura Bee: „Nagyapám Magyarországról jött az USÁ-ba egy hajón, kilenc éves korában. Mérnök oktató lett a Ford Motor Companynál.”
A Minden lében két kanál és a Van, aki forrón szereti talán a két legemblametikusabb filmje Tony Curtis-nek, aki Schwartz Bernát néven született New Yorkban. Az Oscar-díjra jelölt, kétszeres Golden Globe-díjas magyar zsidó származású hollywoodi színészlegenda aki 130 filmben alkotásban szerepelt. Ő is nagyon büszke volt magyar származására, többször is Magyarországra látogatott. Egy Magyarországot reklámozó filmspotban házigazdaként szerepelt. Alapítványt hozott létre a Dohány utcai zsinagóga felújításának támogatására és Mátészalkán is támogatta a helyi zsinagóga felújítását. A filmezést később lecserélte a festészetre. Festményei híres galériákban láthatók. 2009-ben jelent meg önéletrajzi kötete, a Hollywood hercege, amelyet a 16. Nemzetközi Könyvfesztiválon Budapesten a Millenáris Parkban dedikált. 85 évesen, nevadai otthonában, álmában érte a halál.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre