Volt, amikor úgy érezte, hogy összedőlt számára a világ, de aztán erőt merített, és egymás után kétszer is olimpiai aranyat nyert. Nagy Tímea három felnőtt gyerekének egyengeti az útját, a Duna Aréna és a Hajós Alfréd uszoda létesítményvezetője, és a Halhatatlan Magyar Sportolók Egyesületének elnökeként járja az országot.
- Az ország téged úgy azonosított sportolóként, hogy először egy gyerek várt olimpia után, aztán kettő. Mi van most velük?
- Csenge lányom kipróbálta a vízilabdát, majd bíró lett ugyanebben a sportágban - válaszolta a Metropolnak Nagy Tímea. - Luca külföldön nyelvet tanul jelenleg, Csanád fiam pedig ösztöndíjasként most kezdte az egyetemet Amerikában, egyébként ő is vízilabdázik.
- Akkor megmaradt a sportos vonal a gyerekeknél.
- Nekem egy nagy célom volt, hogy tökéletes vízbiztonságot szerezzenek. Úszó oviba jártak, és rendre azt látták, hogy anya edzésre megy, előfordult, hogy naponta kétszer is, így számukra természetes volt a kezdetektől, hogy sporttal lendületesebb az élet.
- Három olimpián indultál. Atlanta előtt mindenki aranyat várt tőled. Nem sikerült. Ötödik lettél egyéniben, csapatban negyedik. Mennyire viselt meg az akkor?
- Úgy éreztem, hogy összedőlt a világ. Teljesen megsemmisültem. A szponzorok elpártoltak, és másoktól sem kaptam túl sok segítséget. Udvarhelyi Gábor bácsi személyében egy ember volt, aki felhívott, és közölte: "Titi, még mindig te vagy a világ egyik legjobb vívója.” Mit tehet egy sportoló, ha az edzője ezt állítja? Fogja magát és újrakezdi. Megérte, hiszen Sydneyben és Athénban is győzni tudtam. Abban viszont biztos vagyok, hogyha Atlantában összejön egy érem, akkor nem kerekedett volna ilyen sikeresre a versenyzői karrierem.
- Most minden elfoglaltságod mellett a Halhatatlan Magyar Sportolók Egyesületének elnöke vagy. Veretes társaság, hiszen Egerszegi Krisztinától kezdve, Kőbán Ritán át Faragó Tamásig ott vannak az egyesületben.
- Ez így van, járjuk az országot, élménybeszámolókat tartunk, és határon túli rendezvényeken is részt veszünk. Nagyon megható azt látni, hogy a korábbi olimpiai bajnokokat mennyire tisztelik, és mennyire érdeklődnek irántuk az emberek.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre