A formaidőzítés nagymestere a kalapácsvető Halász Bence, aki a párizsi olimpián csaknem elérte a nyolcvanas bűvös határ. Nagy römünkre 79,97 m-es-es dobásával ezüstérmet érdemelt ki.
Az egész országnak kellemes meglepetést szerzett vasárnap este Halász Bence kalapácsvető a párizsi olimpián. A szombathelyi Dobó SE vb-bronzérmese, Eb-n második helyezett sportolója másodikként zárt a párizsi olimpián. Alapvetőnek nevezi, hogy a versenyszínhely, a párizsi Stade de France dobókörét a selejtező során kiismerte.
– Ebből következően a forgásom olajozottabbá vált – tekint vissza a vasárnapi fináléra Halász.
Az első dobásom után mérges voltam, mert jóval többet vártam, átmenetileg álltam a 4. helyen is, de látva a többiek relatíve visszafogott szereplését, egyre inkább éreztem, a 27. születésnapomat dobogós helyezéssel ünnepelem meg
– mondja Bence az olimpiai faluból.
A születésnapot és az ezüstérmet, e két emlékezetes tényt az edzője által otthonról hozott mogyorópálinkával ünnepelték meg. Nem tagadja, 82 méteres dobásra készült, ez most nem sikerült, de emiatt nem búslakodik.
– Az első legközelebbi teendőm egy kiadós pihenés lesz. Az megtiszteltetés számomra, hogy augusztus 12-én az aranygéppel térhetek haza. Az eddigi párizsi győzteseink közül a legmarkánsabb élmény a férfi párbajtőrcsapatok döntője volt. Az olimpiai faluban az apartmanunkban többedmagammal szurkoltam a tévé előtt ülve, és lám megérte, mert Siklósi Gergelyék nyertek.
Bence megemlíti a dobásai előtti rituáléját. Miután a kalapáccsal belép a dobókörbe, felemelt jobb mutatóujjával az ég felé, majd előre mutat, amivel mintegy kijelöli a szer dobásirányát, végezetül rálehel az ujjaira. Valamennyi kalapácsvetőnek van hasonló mozdulatsora, a győztes kanadai Ethan Katzberg például a körön kívül két aprót ugrál a levegőbe, majd a két vállát egyszer megemeli.
– Katzberg azt mondta nekem, neki sem tetszett a stadion dobóköre, de olyan gyorsan forgott a kalapáccsal, hogy ez nem okozott neki gondot – említi Bence, aki a Stade de France-ba kilátogató rengeteg magyar szurkolónak is köszöni a sikerét. Amúgy a kanadai bajnokkal közösen megnézték a férfi 100 méteres síkfutás döntőjét, melyet az amerikai Noah Lyles örökké emlékezetes vágtájával nyert meg.
Eszembe jutott Pars Krisztián 2012-es londoni olimpiai győzelme, ugyanis az ő kalapácsvető fináléjuk után rendezték meg a 100-as férfi döntőt, melyen a jamaicai Usain Bolt végzett az élen
– teszi hozzá nehézatlétánk.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre