Karrierje első fejesgólját érte el Szoboszlai Dominik, az FC Liverpool labdarúgója.

Szerző: CHI
Létrehozva: 2024.02.01.
Módosítva: 2024.02.01.
Szoboszlai Dominik Liverpool Chelsea

Szoboszlai Dominik a gólpasszt adó Conor Bradley-t dicsérte szerdán a Chelsea elleni angol bajnoki mérkőzésen fejelt találatát követően. A magyar légiós január 1-jén elszenvedett sérülése óta először lépett pályára kezdőként a Liverpoolban. A 65. percben, együttese 2-0-ás vezetésénél fejjel szerzett gólt, végül 4-1-re nyertek.

Szoboszlait nem véletlenül becsüli sokra Klopp: az egyik legfontosabb mutatóban jeleskedik
Fotó: AFP

„Bradley a fejemre ívelte a labdát, szóval nem kellett sok mindent csinálnom. Nagyon örülünk, hogy nálunk játszik. Már sokszor megmutatta, hogy készen áll” – mesélte a lefújást követően a BBC-nek a magyar válogatott csapatkapitánya karrierje első fejes góljáról. – „Mindent kiadtunk magunkból, ami bennünk volt, a kezdők és a cserék is. Megmutattuk a kvalitásainkat, a 4-1 remek eredmény.”

Ez volt a Liverpool 200. győztes mérkőzése a szezon végén távozó Jürgen Klopp irányításával. A hétvégén újabb komoly rangadó vár Szoboszlai Dominikékra, a harmadik helyen álló Arsenalhoz látogatnak.

„Csak arra emlékszem, hogy a szurkolókat nézem" - így értékelt a nap magyar hőse

Széttárt combok és csupasz almamellek: pucéran fotózták le ágyában a vadóc tornászlányt