
A klímatudomány üzenete egy élhető jövőért – beszélgetéssorozat
Világképünk átalakítása – Hogyan fogalmazzuk újra gazdasági és társadalmi céljainkat? – többek között ezekkel a kérdésekkel foglalkoznak a résztvevők.
Egy felnőtt-gyerek kapcsolatban mindig a felnőtté a felelősség, így az ő felelőssége az is, hogy milyen eszköze van egy helyzet kezelésére.
A Kék Vonal Gyermekkrízis Alapítvány szakmai támogatásával június 24-én elindult kommunikációs kampány eloszlatja a leggyakoribb tévhiteket és ötleteket ad ahhoz, hogy állampolgárként mit tehetünk egy bántalmazott gyerekért.
A kezdeményezés a gyermekbántalmazásra fókuszál, fő üzenete, hogy a gyerekek biztonsága mindannyiunk közös felelőssége, ezért fontos, hogy állampolgárként ne nézzünk félre, ha gyermekbántalmazást látunk vagy annak gyanúja merül fel bennünk. Az ezeken szereplő állítások egyike a „Nincs megérdemelt pofon” például annak a káros tévhitnek az eloszlatására törekszik – amit annak ellenére, hogy Magyarországon 2005 óta zéró tolerancia van érvényben a testi fenyítéssel szemben mégis gyakran hallunk -, hogy „egy pofonból megtanulja a gyerek a helyes viselkedést”.
További hasonló tévhitek cáfolatát tartalmazzák azok a Városháza parkba kiállításra kerülő plakátok, június 24-től egy hónapon át tudnak megtekinteni az érdeklődők.
Helyszín: Városháza Park (1075 Budapest, Károly körút 9.)
Világképünk átalakítása – Hogyan fogalmazzuk újra gazdasági és társadalmi céljainkat? – többek között ezekkel a kérdésekkel foglalkoznak a résztvevők.
A Fókusz Közösségi Tér – Én/idő program szeretettel vár mindenkit, aki kikapcsolódna, beszélgetne.
A program célja, hogy játékosan hívják fel a figyelmet a felelős közlekedésre – nemcsak a járművezetők, hanem a gyalogosan, rollerrel vagy biciklivel közlekedő gyerekek, fiatalok számára is.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre