
A sétán őszi réteken és árnyas erdőkben barangolva felkeresik az érdeklődők a múlt elfeledett nyomait is.
A fák lombja október végére pazar színeket ölt: a természet valóságos színorgiával köszön el az idei évtől. A lombhullató erdők ilyenkor pompáznak a legszebb színekben. Minden növény levele másképp színesedik: a napsárga és citromsárga, bíborvörös és lángoló narancs, vagy éppen visszafogott barna levelek között színes termések érlelődnek.
A botanikus kert olyan, mint Noé bárkája, ahol összegyűlnek a természet féltve őrzött, ritka kincsei: hazai és máshonnan származó növények.
A Soroksári Botanikus Kert növénygyűjteményében ősszel a különleges, tarka lombú tatárjuhar, ecetfa, ámbrafa, perzsafa, csörgőfa, tulipánfa, pontusi juhar és mások között színes termések érlelődnek. A zöld vadkörte, a piros-narancs csipkebogyó, galagonya, kecskerágó, madárbirs, földicseresznye és a hamvaskék borókabogyó mellett olyan különleges termésekkel is találkozhatunk, mint a narancseperfa vagy a medvetalp kaktusz gyümölcse.
A kertben azonban nem csak növények vannak! A hajtások alatt, a növények között történelmünk emlékei bújnak meg. Egy különös területen, a „Csonthalom” domb alatt több ezer éves emlékek is előkerültek!
Más területeken a szomorú sorsú sváb kertészek hagytak ránk emlékeket.
Botanika és történelem – hiszen minden mindennel összefügg. A színkavalkád mindössze két hétig tart!
Részletes leírás itt.
Időpont: november 6. 10–13 óra között.
A programsorozat új helyszíneken és új koncepcióval jelentkezik, melynek fókuszában továbbra is az értékesítésösztönzés és az országimázs tudatos alakítása áll.
Tudnivalók és érdekességek a madarak világáról általános iskolásoknak, minden hónap első csütörtökjén a Marczin és harmadik szombatján terepi körülmények között.
100-as szubjektív listába csomagolt hazai „jóhelyek” gyűjteménye, ahol a 100. helyezett éppen olyan izgalmas, mint az első.
Klímaadaptáció, avagy hogyan élhetjük túl a klímakatasztrófát? – ezt a címet kapta az esemény, amelyre minden érdeklődőt várnak.
„Ezen a találkozón kézzel és szívvel alkotunk, a kezek munkája, az alkotás folyamata, az ültetés öröme egyaránt a testi lelki jólétünket erősíti, alkossanak velünk!”
Előadó: Kasza Gyula, a Maradék nélkül élelmiszerhulladék-megelőzési nemzeti program vezetője.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre