A festés olyan lakásfelújítási feladat, amelyet akár sajátkezűleg is elvégezhetünk. Bár könnyűnek tűnhet a feladat, mégis számos ponton elrontható. Ebben a cikkben bemutatjuk, melyek a leggyakoribb bakik és hogyan kerülhetjük el őket.
A helytelen tárolás miatt használhatatlanná válhat az előre megvásárolt festék. Ennek elkerüléséhez érdemes az alábbi egyszerű tippeket követni:
Szeretnéd minimalizálni a festés utáni hosszas és nehézkes takarítást? Akkor ne feledkezz meg a takarófólia és festőszalag használatáról. Ezekkel az eszközökkel megóvhatod a padlót, villanykapcsolót, nehezen mozdítható bútorokat, parkettaszegélyeket, konnektorokat, szegőléceket és egyéb felületeket a festékcseppektől.
Az alapozó a kulcs ahhoz, hogy a festés tartósabb legyen. Fémtárgyak festésekor extrán fontos az alapozó használata, amely segít a korrózió elleni védelemben, de falfestésnél is fontos szerepe van a jól tapadó felület kialakításához. Normál falfelületeknél elegendő egy réteg alapozó, míg speciális anyagok (fa és fém) festésekor érdemes két-három réteget használni.
A festékvásárlás első lépése, hogy pontosan leméred a festendő felületet, hogy tudd, mennyi festékre van szükséged. Minden festéken szerepel a kiadósság, így ha tudod a festendő felületet, akkor némi matematikai művelet után te magad is könnyedén kiszámolhatod a szükséges festékmennyiséget, és nem ér meglepetés festés közben. Érdemes kicsit rászámolni, ha nagyon szívna a felület.
Ahogy minden egyéb barkácsprojektnél, így a falfestésnél is érdemes a folyamathoz szükséges szerszámok beszerzésével kezdeni. Ezzel jelentősen csökkenthető a munkaidő és szebb eredményt érhetünk el. Mutatjuk, mire lehet szükség!
Szintén gyakori baki a helytelen festékválasztás. Ilyen lehet például kültéri felületen beltéri falfestéket használni. A hiba elkerüléséhez érdemes alaposan elolvasni a csomagoláson található információkat, ahol a gyártó részletezi a javasolt felhasználási felületet. Szükség esetén pedig érdemes konzultálni az eladóval, aki további tanácsokkal lát el.
Egy festékben a pigmentek lerakódnak az edény aljára. Így érdemes felrázni vagy felkavarni használat előtt. Ezt lehet egy egyszerű pálcával is, de sokkal hatékonyabb egy profi keverőgép segítségével, amely szinte nélkülözhetetlen nagyobb falfelületek festésekor.
A tökéletes fedéshez sok esetben 2-3 réteg festéket fel kell vinni. Ilyenkor azonban elengedhetetlen kivárni a száradási időt az újabb réteg felvitele előtt. Ez a gyakran használt diszperziós festékek esetében általában 2-4 óra.
Végül pedig érdemes szót ejteni a hígításról. Ennél a pontnál nem szolgálhatunk generális tanáccsal, hiszen jelentős eltérés lehet a festéktípusok között. Minden esetben a dobozon található gyártói instrukciókat érdemes követni a legjobb eredmény elérése érdekében.
Megbízható szerszám webshop után kutakodsz a keverőgép beszerzéséhez? A Zákány Szerszámház Kft. 1988-ban indult családi vállalkozásként. A profi szerszámház azon dolgozik, hogy kiemelkedő feltételeket biztosítson ügyfelei számára. Folyamatos fejlődése annak is köszönhető, hogy nagy hangsúlyt fektetnek a vevői visszajelzésekre. A Zákány Szerszámház Kft. mindent megtesz, hogy megbízható, gyors, precíz cégként a lehető legjobb árakon biztosítsa a szerszámokat, tartozékokat.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre