
Utazás a Föld körül - Mexikó
Felfedezzük Mexikó tájegységeit, szokásait, szépségeit: Cancún-t, a nyaralók szíve csücskét, a Yucatán félsziget piramisait és egyéb maja romjait.
Az előadás egy új oldalról mutatja be a kalózkodást, mélyen visszanyúlva az „ágyúk korát” megelőző évezredekbe.
A csaták és szerelmek című előadás-sorozatot Antalfy Péter történész, a Rubicon Intézet tudományos munkatársa tartja.
Feketeszakáll és az igazi kalózok – Divat, kalandok és erőszak a tengeren
Miért a Karib-tengerre képzeljük a legendás kalózokat, és hogyan csinált divatot Feketeszakáll? Valóban olyan kalandos vagy véres volt a kalózok élete, és volt saját államuk és szigetük? Kik voltak az első kalózok? Mikor vált a Földközi-tenger is a tengeri rablók otthonává, és hova rejtőzhettek el ilyen „közel”? Hősök, katonák, vagy rablók voltak? Mire számíthatott egy kalóz „karrierje” során, és sikerült-e valakinek a happy end? Mi lett a kalózok szerelmeivel? Most megtudhatod.
Időpont: január 16., csütörtök 18.00
Helyszín: Kult2 Nonprofit Kft. (1022 Budapest, Marczibányi tér 5/A.)
Belépő: 2000 forint
Diák és nyugdíjas: 1500 forint
Felfedezzük Mexikó tájegységeit, szokásait, szépségeit: Cancún-t, a nyaralók szíve csücskét, a Yucatán félsziget piramisait és egyéb maja romjait.
A nagypolgárok életének megörökítője volt Márai Sándor. Erről hol elégikus, hol ironikus stílusban ír, de mindvégig búcsúzik egy korszaktól, nemzedéktől és osztálytól.
Egy 90 perces, élőzenével és társművészetekkel színesített utazásra invitáljuk az érdeklődőket, Mikulík Márton zongoraművész közreműködésével.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre