Mit adott nekünk Róma? Mit adott nekünk Itália? S mit adtak nekünk az olaszok? Fedezd fel a válaszokat!
Itáliában született meg az európai kultúra egyik csúcspontja, a humanizmus és a reneszánsz. Jóllehet a félszigeten a Nyugatrómai Birodalom bukása óta nem formálódott ki egységes állam, egyfajta olasz nemzet mint nyelvi, kulturális és vallási közösség már a városállamok kora óta létezett.
A 19. században egységesülő Olaszországnak azonban még meg kellett találnia a helyét a modern Európában, ami számtalan megrázkódtatás (kivándorlás, kudarcos gyarmatosítás, fasiszta diktatúra, háborús vereség) után a 20. század második felében sikerült végérvényesen.
Olaszország ma az egyik legkedveltebb ország a külföldiek szemében egyedi atmoszférájának, páratlan természeti szépségének, utolérhetetlen művészetének, gazdag kultúrájának és nem utolsó sorban népszerű konyhájának köszönhetően.
A konferencián Itáliától Olaszországig címmel előadást tart a szerző, Pete László, a Debreceni Egyetem Olasz Tanszékének vezetője.
Köszöntőt mond:
Gabriele La Posta, a Budapesti Olasz Kultúrintézet igazgatója,
Szalai Zoltán, a Rubicon Intézet társelnöke.
A kötetet bemutatja és a témában előadást tart: Csorba László professor emeritus (ELTE)
A beszélgetést vezeti: Rácz Árpád, a kötet szerkesztője
A rendezvénynek az Olasz Kultúrintézet (1088 Budapest, Bródy S. u. 8.) Federico Fellini terme ad otthont november 29-én, szerdán 17.30-tól.
Az eseményen való részvétel előzetes regisztrációhoz kötött.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre