
A csoportkiállításon szereplő alkotások a hímzés hagyományosan népinek vagy iparművészetinek tartott műfajával élnek, mégis a kortárs képzőművészetet gazdagítják – egyúttal közös és privát örökségünk vizsgálatára is késztetnek.
Kiállító művészek:
BENCZÚR Emese, CHILF Mária, IMRE Mariann, KUSNYÁR Eveline, LŐRINCZ Lili Hanna, MAKOVECZ Anna, METZING Eszter, MOLNÁR Judit Lilla, PITTMANN Zsófi, RICHTER Sára, SZABÓ Eszter Ágnes, SZIRMAY Zsanett, TÓTH Márton Emil, VIGH Krisztina
Kurátor: Ványa Zsófia művészettörténész.
A kiállítás szeptember 3-ig tekinthető meg a Deák17 Gyermek és Ifjúsági Művészeti Galériában.
A Kassák Lajos életéről szóló dokumentumfilm elnyerte a 19. Verzió Nemzetközi Emberi Jogi Dokumentumfilm Fesztivál magyar versenyprogramjának különdíját.
A kutatásalapú tárlat a kutyatartás történeti és jelenkori, nagyvárosi és kifejezetten józsefvárosi sajátosságait is bemutatja.
Magyar néptáncok, népdalok, mondókák tanításával várja a kisgyerekes családokat a Muzsikás együttes tradicionális táncháza.
"Korábbi hagyományunktól eltérően nem mindent ütemről-ütemre, „hangról-hangra” boncolunk. Egész tételeket is fognak hallani."
Kiállítás, színházi előadás, mentálhigiénés szakember, különféle tornák várják az érdeklődőket.
A Calcutta trió a világhírű indiai szitárművész, Pandit Ravi Shankar tanítványaként népszerűsíti a klasszikus indiai rágákat itthon és a világban.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre