Az elmúlt években családi kifizetőhellyé változott a budapesti XV. kerület?
Akkor fogunk tudni érdemben tárgyalni etikai kódexről a XV. kerületben, ha majd nem lesz bizottsági tag a polgármester, Cserdiné Németh Angéla fia, illetve nem lesz átláthatósági megbízott az LMP korábbi pártigazgatója – így kommentálta Lehoczki Ádám fideszes önkormányzati politikus azt az előterjesztését, ami a legutóbbi képviselői testületi ülésen került a testület elé.
Mint mondta, a dolog ugyan nem ütközik jogszabályba, ám az súlyos etikai kérdéseket vet fel. A politikus azt is meg szerette volna tudni a polgármestertől, hogy vajon etikus-e az, hogy valaki havi 350 ezer forintért vizsgál átláthatóságot, úgy, hogy korábban az LMP pártigazgatója volt.
Amíg ebben a kerületben ilyen jelenségek fordulnak elő, amik ellen Ön semmit sem tett, sőt azt gyakorlatilag maga idézte elő, addig ilyen etikai szabályzatot mi nem fogunk tudni támogatni
– mondta a képviselő-testületi ülésen Lehoczki Ádám.
Amikor 2019-ben megnyerték az önkormányzati választást, Cserdiné Németh Angélának az volt az első dolga, hogy a fiát betegye a népjóléti bizottságba, külső tagként. Mindezt úgy, hogy akkor még nem is rendelkezett megfelelő végzettséggel, mivel még egyetemista hallgató volt
– mondta lapunk megkeresésére Lehoczki Ádám, a helyi Fidesz–KDNP-frakció vezetője.
Németh a közösségi oldalán akkor azt írta: nem a családi kötelék, hanem a rátermettség volt a legfőbb szempont, mivel fia évek óta ezzel a területtel foglalkozik.
Cserdiné már korábban is két kézzel szórta az adófizetők pénzét, 2019 októberében, amikor a baloldal ismét győzni tudott a XV. kerületben, komoly fizetésemeléssel indította ciklusát.
A polgármester frakciója, a Mindenki a Tizenötödikért Frakció csont nélkül fogadta el akkor azt az előterjesztését, amely alapján ötven százalékkal emelték meg az önkormányzati képviselők alapilletményét. Az emelést kizárólag a Fidesz–KDNP képviselői nem támogatták.
2022-ben a polgármesterek fizetésével párhuzamosan ismét megemelkedett volna helyi képviselők fizetése is, ám a kerület baloldali vezetése egy olyan előterjesztést hozott, aminek értelmében nem növelték a képviselők fizetését, amit a helyi Fidesz–KDNP is támogatott.
Nem sokra rá beadtunk egy javaslatot, ami úgy szólt volna, hogy ne csak a képviselők fizetése ne emelkedjen, hanem az alpolgármestereké sem, ám végül ezt már nem szavazták meg
– zárta Lehoczki Ádám.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre