Jelentős összegeket spórolhatunk meg havonta kis odafigyeléssel.
Korábban a Metropol bemutatta a legnagyobb konyhai áramfogyasztó gépeket, most olyan tippekkel segítjük, amellyel a hűtő energiafogyasztását a minimumon tarthatja.
Az elavult hűtők rengeteget fogyasztanak, szinte zabálják az áramot. Nézzünk körül a szaküzletekben, mert egy D energiaosztályú készüléknek (a régebben ez volt az A++ vagy az A+++) sokkal kevesebb áramra van szüksége, mint egy 2021 előtt gyártott, ugyanilyen energiaosztályú gépnek.
Ha hűtőszekrényt vásárolunk, mérjük fel, mekkora helyre lesz benne szükségünk. A polcokat pedig úgy pakoljuk meg, hogy ne lépjük át azt a súlykorlátot, amennyit elbír a hűtőgép.
Ha a hűtőnk régebbi típus és nem automatikus az olvasztás funkció benne, érdemes rendszeresen leolvasztani, mivel ilyenkor több áramot fogyaszt.
A hűtőszekrény nem szereti sem a tűző napot, sem a közelében lévő tűzhelyet vagy fűtőtestet. Ugyanis ha kívülről meleg éri, több energiára van szüksége ahhoz, hogy belül fenntartsa a hideget.
Ha nem hagyunk elég helyet a falnál vagy a szekrénynél a szerkezetnek, az szintén melegedéssel jár, és a villanyóra sokkal jobban pörög. Legalább tíz-tizenöt centi szabad hely legyen a hűtőgép hátulja és a fal között!
Szakemberek szerint +7 Celsius-fokon működik a legjobban a hűtő. Ha ettől két fokkal lejjebb tekerjük a belső hőfokot, 15 százalékkal is megnövelhetjük az áramfogyasztást. A fagyasztó hőmérsékletét –18 fokon érdemes tartani a legjobb tároláshoz.
A főtt ételeknél várjuk meg, amíg kihűl, mert ha melegen tesszük a hűtőbe, az sem az ételnek, sem a hűtőnek, sem a fogyasztásnak nem tesz jót.
Hányszor nyitogatjuk a hűtőajtót? Sokszor? Szokjunk le róla! Ilyenkor nemcsak azt nem tudjuk eldönteni, hogy mit együnk, de a gép légterébe meleg és nedves levegő kerül be, amit a szerkezetnek le kell hűtenie. Ez pedig fokozott áramfelvétellel jár.
Rendszeresen ellenőrizzük, hogy megfelelően záródik-e a hűtőajtó! Ha hibát látunk a tömítésben, hívjunk szakembert, mert egy kis lyuk miatt is sok energia veszhet kárba.
Ahogy minden eszköz, úgy a hűtő is képes porosodni. Különösen igaz ez a hátsó, hűtőfolyadékot keringető, rácsos részekre, amelyeket ha nem törlünk le legalább havi egyszer, akkor bizony a porréteg miatt a fogyasztásunk meredeken emelkedhet!
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre