Nyitrai Zsolt: Keressük az egyetértési pontokat

A Fidesz a közéleti munkát a párbeszédre, nemzeti konzultációkra alapozza, a kormány pedig döntései során támaszkodik az emberek véleményére – erről is beszélt Nyitrai Zsolt, a miniszterelnök főtanácsadója a Ripost7-nek adott interjúban.



Megosztás
Szerző: Metropol
Létrehozva: 2022.03.25.
Magyarország

A háború mindenkinek rossz, bízunk benne, hogy minél hamarabb véget ér, ez most a legfontosabb. A kormány, a Fidesz és a társadalom jelentős többsége a béke pártján áll – szögezte le Nyitrai Zsolt.

„Nekünk ebből a háborúból ki kell maradnunk és meg kell őriznünk hazánk békéjét és biztonságát. Sajátos helyzetben vagyunk nemcsak abból a szempontból, hogy a harcok közvetlenül a szomszédunkban dúlnak, hanem amiatt is, hogy nagyon sok, több mint 150 ezer magyar él ott. A történelem sajátos útvesztőjének köszönhetően Magyarország önmagával, magyarok lakta külhoni területekkel határos. Ez egy fontos szempont, amit mindenkinek tudomásul kell vennie. Emellett az ország energiaellátása is fontos, tehát az, hogy Oroszországból gáz érkezzen, számunkra sorsdöntő és kulcskérdés. Természetesen humanitárius segítséget nyújtunk, de azt nem hagyhatjuk, hogy a háború árát a magyar emberek, a magyar családok fizessék meg” – fejtette ki. Szerinte mindenkinek meg kell értenie, hogy Magyarországnak a magyar emberek biztonsága az első.

A Fidesz célja, hogy az emberek két választás között is el tudják mondani a véleményüket Fotó: Metropol

„Hatalmas tétje van a választásnak: Magyarország békéje és biztonsága a tét. A baloldal elképesztő veszélyt jelent” – fogalmazott. Ugyanakkor köszönetet mondott a családoknak, civil és karitatív szervezeteknek, egyházaknak, cégeknek, magánszemélyeknek, hogy segítik a kormány humanitárius munkáját.

Nyitrai Zsolt 2016 óta Orbán Viktor főtanácsadója. Arra a kérdésre, pontosan mi a feladata, úgy válaszolt: az, hogy a kiemelt társadalmi csoportokat érintő fontos ügyeket, célokat, problémákat feltérképezze, és ezen ügyeknek a megoldását, előrehaladását az egész kormányzaton belül elősegítse.

A közel 60 ezer civil szervezet támogatása 2010 óta két és félszeresére nőtt Fotó: Metropol/Máté Krisztián

„Azért is a Miniszterelnöki Kabinetiroda végzi ezt, mert innen mindenkitől, a különböző tárcáktól segítséget tudunk kérni. A kormány a nagy döntéseket mindig a párbeszédre, a konzultációkra alapozza. 2010 óta több mint 14 alkalommal kértük különböző konzultációk keretében a polgárok véleményét fontos ügyekben. Az egyetértési pontokat keressük, az a cél, hogy az emberek két választás között is el tudják mondani a véleményüket. Ez a lelke a kormányzásunknak” – tette hozzá.

Kifejtette: nagyon rég volt ilyen jó dolguk a civil szervezeteknek és a valódi közösségeknek, mint most. Újra virágzó civil társadalom és civil élet van Magyarországon, közel 60 ezer civil szervezettel, amiknek a támogatása 2010 óta két és félszeresére nőtt. A civil szervezetekkel folyamatos a párbeszéd, az anyagi támogatáson túl figyelembe veszik a javaslataikat, véleményüket is. Ezenkívül együttműködési megállapodásokat is kötnek különböző társadalmi csoportokkal, így még ebben a hónapban aláírják a polgárőrökkel kötendő szerződést.









Top hírek





Hírlevél-feliratkozás