Zsarolás, önbíráskodás, halálos fenyegetés – tovább hömpölyög a Városháza eladása körüli botrány

Egyre kuszább a Városháza-gate háttere. A régmúltból jól ismert szereplők bukkannak fel abban a történetben, ami a Városháza titokban tervezett eladása körül bonyolódik.



Megosztás
Szerző:
Létrehozva: 2021.11.06.
városháza-gate

Csütörtökön az Index cikke nyomán futott körbe a hazai sajtóban, hogy Karácsony Gergelyék eladnák a Városháza épületét. A főpolgármester ezt azonnal cáfolta, ám azóta újabb bizonyítékok kerültek elő, amik arról tanúskodnak, hogy Karácsonyék valóban nyélbe akarták ütni a 40 milliárdot érő ingatlan eladását.

Régi, jó ismert árnyak sejlenek fel a háttérben

A Magyar Nemzet információi szerint az ingatlan értékesítésével azt a Beák és társai Ingatlanközvetítő Kft.-t bízták meg, amely annak idején az MSZP Köztársaság téri székházára is vevőt talált. A megbízást adó vállalkozás elsőre talán ismeretlen, a Northern Rock Kft. neve keveseknek csenghet ismerősen. A társaság tulajdonosa ellenben ismerős lehet sokaknak, Berki Zsolt neve ugyanis jó tíz évvel ezelőtt rendszeresen szerepelt a híradásokban. Berkiről 2008 környékén olvashattak sokat a közügyek iránt érdeklődők, a férfi ugyanis az úgynevezett InfoPark-ügy egyik főszereplője volt.

A Városháza a középen elhelyezett – eredetileg az invalidusok templomának bejáratául szolgáló – kapujának timpanon párkányán a Háború és Béke allegorikus szobrai között a földgömböt tartó Atlasz szobra áll. (Fotó: Váli Miklós/MTVA)

Zsarolás, önbíráskodás, halálos fenyegetés

A szóban forgó bűnügyi történet egy újbudai ingatlan körül bontakozott ki. Az előzmény az volt, hogy az állami tulajdonban álló InfoPark Zrt. 2007 végén a Noveco Invest Kft.-re ruházta a Lágymányosi híd déli oldalán fekvő, 62 ezer négyzetméter nagyságú terület földhasználati jogát. Az esetről beszámoló híradások szerint később ebből származott a konfliktus. Az állami céget ugyanis a következő esztendőben privatizálták, de a területre nem a vevőt, hanem más céget, nevezetesen a Noveco Investet illette meg a földhasználati jog. A vevő ezt a helyzetet szerette volna megszüntetni, ám nem mindennapi módon. A vita hamar a rendőrség asztalára került, ugyanis – tanúvallomások szerint – a Noveco Invest képviselőit életveszélyesen megfenyegették. A Noveco tulajdonosa ekkoriban Berki Zsolt volt, az állami céget privatizáló vállalkozást pedig Leisztinger Tamás milliárdos üzletemberhez kötötték. A híradások szerint Berki és társai zsarolás miatt feljelentést tettek, amiben Leisztinger neve többször is előfordult. Az ügy utóbb önbíráskodássá szelídült, az eljárást végül 2013-ban meg is szüntették.

Az Index által megszerzett dokumentum a tervezett eladásról (Fotó: Index)

Ki az a titokzatos Berki Zsolt?

Berki Zsolt további cégügyei nemigen keltették fel a sajtó érdeklődését, pedig cégből éppenséggel akadt néhány. A hivatalos adatbázisok szerint napjainkban a férfi több vállalkozásban is kisebbségi tulajdonos, ezek között akad szépségápolással, tanácsadással és őrzés-védéssel foglalkozó társaság is. Az adatbázisokban szereplő információk szerint Berki igazi vállalkozó típus, számos cégben vállalt korábban szerepet. Több – azóta megszűnt – ingatlanos társaságban bukkant fel a neve, de köze volt nyomozásokat végző, építőipari, tanácsadó és a vendéglátóiparban működő vállalkozáshoz is.









Top hírek





Hírlevél-feliratkozás