Nem kell a frontvonalban lenned, hogy úgy érezd, csatában vagy!
Számos egészségügyi tanulmány taglalja, mennyire fontos a helyes légzés, hiszen az életünk is múlhat rajta, bármennyire természetesnek tűnik. A jógagyakorlatok elvégzése közben is minden második instrukció az, hogy figyeld a légzésed, meg ne feledkezz róla.
A szolgálat tagjai, az elsősegélynyújtók és a rendfenntartók számára a taktikai légzés az egyetlen mód, amivel meg tudják nyugtatni az idegrendszerüket, erre támaszkodnak, hogy lecsillapodjanak a magas stresszhelyzetek közben.
,Minden kultúrából származó harcosok használták ezt a technikát az évszázadok során, hogy fenntartsák a nyugodt és koncentrált elmét
– mondta Mark Divine, az Egyesült Államok haditengerészetének (SEAL) egykori parancsnoka a Forbes-nak.
Válsághelyzetben többször is hozzájárult az életem megmentéséhez
– tette hozzá.
Az amerikaiak csaknem 46%-a számol be arról, hogy stresszesnek érzi magát rendszeresen, így nem meglepő, hogy egyre jobban elterjedt ez a fajta légzéstechnika. Nem minden esetben ártalmas a stressz, a rövidebb stresszkitörések valójában segíthetnek a teljesítmény növelésében. A kutatások szerint azonban a hosszabb ideig fennálló krónikus stressz a csendes gyilkos, ami pusztítást tud végezni a testben és elmében egyaránt. Stressz hatására a szervezet kortizolt és más hormonokat szabadít fel, hogy beindítsa a szervezetben a „harcolj vagy menekülj” reakciót. Amint lecsökken a stresszhatás, ezek az értékek is leesnek a normális mértékre. Azonban huzamosabb ideig fennálló stressz hatására a kortizol szintje megemelkedik, és ez megzavarhatja az egyes testi funkciókat.
Rengeteg mindent befolyásol a súlygyarapodástól az emésztési folyamatokon át a vérnyomásig. Növeli a szorongást és a depressziót.
A katonaság légzéstechnikája a paraszimpatikus idegrendszer stimulálásával működik, ami elősegíti a nyugodt légzést. Ennek eredménye a lassabb szívverés, az alacsonyabb vérnyomás és a csökkent izomfeszültség. Tehát sok esetben életet menthet, hogy légzésünk mennyire nyugodt és mennyire tudunk fókuszáltak maradni ennek köszönhetően – írja a New York Post.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre