A sikeres diéta elengedhetetlen a súlycsökkentés érdekében, amit az állandó éhség könnyen el tud rontani.
Dr. Farkas Kitti intenzív terápiás szakorvos, aneszteziológus szerint számos oka lehet annak, miért éhes folyton valaki. A karácsony közeledtével sokan már most szándékosan kevesebbet esznek, ezzel felkészítve a testüket az ünnepekre. Ez a szakorvos elmondása alapján nem is rossz ötlet, sőt... ezzel ugyanis jótékony folyamatot indítunk el a szervezetünkben. Kiemelte, az nem igaz, hogy valaki azért nem tud fogyni, mert genetikai okok állnak a háttérben, habár az is befolyásolhatja azt, hogy nézünk ki.
Kutatások azt igazolják, hogy 40-70%-ban a genetikai faktorok határozzák meg a teljes elhízást. Ha mindkét szülő elhízott, akkor több mint tízszeresére nő a gyerekkori elhízás veszélye. Én azt szoktam mondani, hogy igen, a genetika tölti meg a puskát, de mi magunk húzzuk meg az életmóddal a ravaszt
– jelentette ki határozottan.
Elmondása szerint a hízás olyan, mint egy lejtő: lassan indul, viszont a végén brutális sebességre tud kapcsolni, ha nem figyelünk. Épp ezért nem hülyeség az, hogy most karácsony előtt valaki visszavesz az élvezetekből, mivel egy rövid időszak alatt egy intenzív diétával 2-4 hét alatt sokat lehet javítani az anyagcserén. Egy ilyen folyamatot követően a testünk ugyanis jobban feldolgozza a kalóriát, és nem fog raktározni. Fittebbnek és energikusabbnak érezzük majd magunkat, mivel javul az anyagcsere, ami igazából kulcsa az egésznek.
Arra kell figyelni, hogy javítsuk az anyagcserét, a sejtjeink inzulinérzékenységét.
Épp ezért fontos a háromszori étkezés és az alacsony szénhidrátbevitel. Kutatások során rájöttek egy természetes megoldásra is, mivel lehet ezt a szintet csökkenteni. Ez a mód egy úgynevezett „pre load” , ami azt jelenti, hogy 30 perccel étkezés előtt fogyasztunk egy valamit, előételt. Ez lehet egy alma, egy leves is, de a legjobb egy magas fehérje- és rosttartalmú étel. De mire jó ez?
Ez a pre load a gyomorba kerülve okoz egy falfeszülést, ami jóllakottságérzést ad, miközben jóllakottsági hormonokat termel, és inzulinérzékenyít.
– magyarázza dr. Farkas Kitti a Mokkában.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre