
Mithrász-szentélyt emeltek ki egy óbudai munkaterületről - ilyet csak történelemkönyvekben láttál
Óbudán újra római kori leleteket találtak, ezúttal a régi Szeszgyár területén.
Kísérteties jelenségről számolnak be azok, aki Kisfaludy Károly síremléke közelében járnak. A lélegző hang a sírból hallatszik.
Lélegző hangról számoltak be többen egy sír közelében járva. Nem a szél, nem az állatok, hanem egy halk emberi sóhajtás, lélegzetvétel hallatszik. Mintha valaki lenne odalent.
A 29/2 parcellában Kisfaludy Károly nyugszik, a magyar irodalom kiemelkedő alakja.
A Kerepesi temető évszázadok óta őrzi Budapest történelmének nagyjait és a hozzájuk fűződő titkokat. Ám kevés olyan megmagyarázhatatlan jelenség történt ott, mint Kisfaludy Károly újratemetése idején.
A reformkor jeles költője 1830-ban hunyt el, ám végső nyughelyére csak évekkel később került. Először a Váci úti temetőbe temették el, majd 1859-ben kihantolták és a földi maradványait, a sírkövével együtt elköltöztették a Nemzeti Panteonba.
Az újratemetés napján a sírnál állók közül többen is furcsa érzésről számoltak be: a frissen elhelyezett sírkő mintha „enyhén megmozdult” volna. Ekkor hallották először a lélegző, sóhajtó hangokat is. A beszámolók szerint a hangok a föld alól jöttek.
A különös tapasztalatok természetesen sosem kerültek hivatalos jegyzőkönyvbe. A legenda viszont megmaradt, és utána is sokan hasonló jelenségről számoltak be Kisfaludy Károly sírja közelében járva.
Többen állítják: ha megállsz a sírjánál, hideg fuvallat simít végig az arcodon, úgy érzed, mintha valaki ott lenne…, de nem látod. A lélegző hangokat is ilyenkor lehet hallani.
Egyesek szerint a művész lelke nyughatatlan, így próbál kapcsolatba lépni az élőkkel.
Óbudán újra római kori leleteket találtak, ezúttal a régi Szeszgyár területén.
A hangos forgalom alatt egy láthatatlan világ rejtőzik.
Budapest modern közlekedése mögött hosszú fejlődéstörténet van.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre