
Magyar Péter a Tiszán, kamerák kereszttüzében csónakázik, közben a munkahelyén a gazdák sorsáról döntenek
Amíg a Tisza Párt elnöke csónakázni viteti magát, évtizedekre tönkrevágják sok más mellett a magyar mezőgazdaságot is
Hiába imád sétálni a kutyád, van, amikor ezzel többet ártasz neki, mint használsz. Egy kutyakiképző most segít eldönteni, mikor veszélyes a hőség a kedvencedre.
Lehet, hogy a kutya az ember legjobb barátja, de lesz hálás érte, ha extrém hőmérsékleten viszed sétálni. Mivel a hőhullámok ezen a nyáron világszerte rekordokat döntenek, nehéz eldönteni, mikor biztonságos kivinni a kutyát sétálni vagy autóval utazni egy zárt térben.
Bár egyes fajtáknak rendszeres testmozgásra van szükségük, a gazdiknak akkor is kerülniük kell a sétát, ha a hőmérséklet túl magas a kutya egészsége és biztonsága szempontjából. A kutyakiképző, Karen Piwinski összeállított egy listát a nyári kutyasétáltatás tippjeiről, valamint arról, honnan lehet tudni, hogy a kutyád túlhevülhetett.
Nem lehet egyféle megoldást ráhúzni minden esetre. Figyelembe kell vennünk számos tényezőt, amelyek befolyásolják, mennyire melegnek érzi az állat a hőmérsékletet, például a kutya fajtáját, szőrének hosszát és sűrűségét, életkorát és testsúlyát.
- magyarázta Karen.
A gazdiknak továbbá figyelembe kell venniük a környezeti tényezőket is, például a járda hőmérsékletét, a páratartalmat és a fizikai megterhelés intenzitását.
Ha a hőmérséklet eléri vagy meghaladja a 32 fokot, teljes mértékben kerülni kell a kültéri sétát, és inkább jól szellőző beltéri térben kell tartani a kutyát. Azonban fontos figyelembe venni a páratartalmat is, ugyanis, ha a hőmérséklet, alacsonyabb pár fokkal, de a páratartalom magas, az is veszélyt jelenthet.
Ha a hőmérséklet 27 és 29 fok között van egy-egy nagyon rövid, 20 perces séta még megengedett, de csak ha feltétlenül szükséges.
Még a 25–27 fok közötti hőmérséklet is kockázatos sok kutyának. A vastag bundájú vagy szívbeteg kutyák különösen veszélyeztetettek, így legfeljebb 30 perces szabadtéri időt javasol, bőséges friss víz biztosításával. Amikor a hőmérséklet 20–24 fok közé csökken, már biztonságosabb rövid sétákra menni, de ilyenkor is figyeljünk oda a kutyára.
Nem minden sétaútvonal egyforma a hőhatás szempontjából, ugyanis az aszfalt vagy a beton kánikulában megégetheti a kutya mancsát. Ilyenkor érdemes saját tenyereddel ellenőrizni a felületet, ha neked forró, akkor kedvencednek is.
Ha attól tartasz, hogy túlerőltetted kutyád, annak számtalan jele lehet, ezek közé tartozik az erős lihegés, nyáladzás, élénkpiros vagy kékes íny, száraz ínyszövet, hányás, görcsroham, gyengeség, zavartság, és a magas testhőmérséklet. Ha ezt tapasztalod kedvenceden ajánlott azonnal orvoshoz fordulni.
Próbálj meg kora reggel, a nap legmelegebb órái előtt elindulni. Emellett sétálj fűvel borított vagy árnyékos területeken, hogy megvédd a kutyád mancsát. Ha nem tudod elkerülni az aszfaltot vagy a betont, érdemes mancsvédő cipőt venni neki.
Kihagyhatatlan, hogy mindig legyen nálad elegendő víz és olyan eszköz, amiből a kutyád tud inni, hogy ne száradjon ki séta közben. Azonban ami a legfontosabb, hogy soha ne hagyd a kutyádat zárt, szellőzés nélküli forró térben, még néhány percre sem - írja a People.
Amíg a Tisza Párt elnöke csónakázni viteti magát, évtizedekre tönkrevágják sok más mellett a magyar mezőgazdaságot is
Erősen hat ránk a naptevékenység.
Tízezrek juthatnak kedvezményes lakáshitelhez az első otthonuk megvásárlásához; a fix, 3 százalékos kamatozás és a 10 százalékos önerő régiós összevetésben is a legkedvezőbb.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélrePortfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.