
Megkongatták a vészharangot a tudósok, ekkor fog eljönni a világvége!
Hamarabb bekövetkezik, mintsem gondolnánk!
Bár a hét elején pusztító ítéletidő miatt még az is felmerült, hogy későbbre halasztják az idei tókerülő vitorlásversenyt a Balatonon, végül sikerült rendezni a sorokat, így a tervezett időpontban elrajtolhat a verseny. Jön az 57. Kékszalag Raiffeisen Nagydíj, azaz Európa legrégebbi és leghosszabb tókerülő megmérettetése.
Volt egy pont a hétfő éjszaka pusztító vihar után, amikor úgy tűnt, hogy a Balatonon is alapos munkát végzett ítéletidő és az amiatt keletkezett károk miatt esetleg el kell halasztani a július 10-ére, reggel 9 órára tervezett 57. Kékszalag Raiffeisen Nagydíj rajtját. Szerencsére úgy tűnik, sikerült időben rendezni a sorokat úgy a szervezők, mint a versenyzők részéről, így a tervezett időpontban eldördülhet a startpisztoly.
Arról, hogy a július 7-én pusztító vihar milyen erővel csapott le a Balatonra, illetve miért is jelentett veszélyt a verseny rajtjára nézve, Szerednyey Béla, színművész beszélt a Borsnak. Az ítéletidő ugyanis alaposan megtépázta a balatonfüredi kikötőt, illetve a hajókat is – köztük az 54 éves színész Queen Luccy nevű vitorlását is: a nagy méretű orrvitorla szakadt szét a színész hajóján, de úgy tűnik, hogy a rajtra rendben lesz minden – ahogy a többi hajóval és a kikötővel is.
A hírek szerint jó szelünk lesz, talán túl jó is, de ezzel együtt, úgy gondolom, ha nem jön közbe semmi a nyílt vízen, akkor 16-18 óra alatt körbeérünk
– mondta a színművész a Borsnak.
Azt követően, hogy a verseny rajtja „megúszta” a júliusi ítéletidő tombolását, a Kékszalag indulóit és az érdeklődőket most leginkább az foglalkoztatja, hogy milyen időjárási körülmények várják őket idén a tókerülő vitorlásversenyen. A megmérettetés honlapján Horváth Ákos, meteorológus foglalta össze, hogy pontosan mire is lehet számítani idén.
A verseny időjárását egy elvonuló ciklon és egy épülő anticiklon közötti stabil áramlási rendszer határozza meg. A várhatóan magas átlaggal fújó északnyugati szél erőssége a nyugati medence irányába csökkenni fog, de még a Keszthelyi-hegység alatt is élénk marad az első 36 órában. A szél a második napon mérséklődik de várhatóan a verseny végéig kitart. Főleg az első napon a keleti medencében erősen szeles versenyre lehet számítani
– mondta a szakember.
A verseny július 10-i, reggel 9 órai rajtjára az élénk alapszelet kísérő erős lökések lesznek jellemzőek – egy-egy viharos széllökéssel. Ugyanakkor már az első versenynap alatt mérséklődni fog a légáramlás, ami az éjszaka folyamán tovább gyengül. Kezdetben erősen, majd változóan felhős idő várható csapadék nélkül, tehát nem fog egész nap égetni a nap. A legmagasabb nappali hőmérséklet 22-23 fok körül alakul, éjszakára 20 fok körüli hőmérsékleti értékek várhatóak. Pénteken, azaz július 11-én, a verseny második napján már lényegesen gyengébb szél várható, az esti órákra pedig teljesen „elfogyhat” a szél, miközben a legmagasabb nappali hőmérséklet 23 fok körül alakul.
Hamarabb bekövetkezik, mintsem gondolnánk!
A horrorbaleset 4130 m magasban történt, mikor a nő letért az újtól, elveszítette hátizsákját.
A szőkeség halála máig nem hagyja nyugodni az embereket.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélrePortfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.