Szimulációban élnénk? Elképesztő kutatással álltak elő a tudósok

A Földön kívüli események mindig is az emberiség kíváncsiságát piszkálták. Valóban sok minden nem az, aminek hisszük?



Megosztás
Szerző: Amy Mans
Létrehozva: 2025.06.08.
Módosítva: 2025.06.09.
tudomány világ föld élet szimuláció

Egy tudós kifejtette véleményét arról, hogy szimulációban élünk-e vagy sem, miután elindított egy tanulmányt arról, hogy mennyire lehet valóságos fizikailag. Az az elképzelés, hogy az emberiség valamilyen szimuláció csapdájába esett – legyen az egy közös világ, amelyet azért hoztak létre, hogy átverjék az emberiséget kollektívaként, vagy egy egész univerzumot kapunk magunknak, ahol mindenki más azért jött létre, hogy benépesítse a hazugságot – számos támogatóra tett szert.

alt=A tudós tanulmánya alapján egyre valószínűbb, hogy az emberiség a szimuláció csapdájába esett
A tudós tanulmánya alapján egyre valószínűbb, hogy az emberiség a szimuláció csapdájába esett / Fotó: Pexels (Illusztráció)

A legtöbb tudós egyetért?

Természetesen vannak emberek, akik szeretnek abban hinni, hogy egy szimulációban élünk, mert összeesküvés-elmélet-hívők, és azt gondolják, hogy egy árnyékos háttérhatalom irányít mindent. Franco Vazza professzor a Bolognai Egyetemről úgy döntött, hogy megvizsgálja, valóban egy szimulációban élünk-e, mégpedig úgy, hogy kiszámolta, mennyi energiára lenne szükség ennek fenntartásához

Az IFL Science szerint Nick Bostrom filozófus azzal az elmélettel állt elő, hogy a szimulált világok esetében három lehetséges kimenetel egyikének kell lennie; az egész látható univerzum szimulációja, csak a Föld szimulációja, a bolygónk alacsony felbontású szimulációja – amely kompatibilis a nagy energiájú neutrínó megfigyelésekkel – olvasható a Ladbible oldalán.

Vazza professzor megállapította, hogy mindhárom esetben a szükséges energia- vagy teljesítményigény teljesen összeegyeztethetetlen a fizika ismert törvényeivel, vagy szó szerint csillagászati nagyságrendű. Még a legalacsonyabb felbontású esetben is az energiaigény olyan nagy, hogy csak olyan univerzumokban lenne megvalósítható, amelyek fizikai tulajdonságai jelentősen eltérnek a miénktől. 

Ezek az eredmények arra utalnak, hogy a jelenlegi fizikai ismereteink alapján rendkívül valószínűtlen, hogy egy szimulációban élnénk. Bár a szimulációs hipotézis továbbra is érdekes filozófiai kérdéseket vet fel, a tudományos bizonyítékok nem támasztják alá annak realitását.

 









Top hírek





Hírlevél-feliratkozás

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.