„Az orvosok nem tudták megmondani, mi a baj – a közösségi média végre választ adott”

A nő szeretett volna meggyógyulni, nem adta fel a végsőkig harcolt.



Megosztás
Szerző: Metropol
Létrehozva: 2025.05.19. 10:00
betegség vakbélgyulladás diagnózis kórház

Egy nő élete szinte két évtizeden át a kórházban telt. A különböző tünetekkel küzdő Tilly orvosról orvosra járt, miközben megpróbálták kideríteni, hogy pontosan miért is betegedett meg ennyire.

kórház
A nő problémájára két év tizeden át nem találták a megoldást, végül a közösségi média segített neki  Fotó: Pexels (Illusztráció!)

De miután egy bizonyos kórházi felvétel során felajánlották neki, hogy „kényelmi ellátással” elbocsátják, Tilly kétségbeesésében a közösségi médiához fordult válaszokért - és hamarosan a kirakós darabjai a helyükre kerültek.

Betegnek lenni nem választás. Úgy jellemzem, mint a legrosszabb fajta tombolát, és sajnos ötévesen abban a szerencsétlenségben volt részem, hogy megnyertem egy »szelvényt« rajta, és végül 20 évig tartó sürgősségi felvételek, nagy műtétek és kimerítő kezelések következtek

- kezdte Tilly Rose, aki hozzátette, ebben a furcsa kettős életben kellett navigálnia az életét, de szeretett volna meggyógyulni, és végre hétköznapi, „normális” élet élni.

Bár Tilly útja, mint ma már tudja, ötéves korában kezdődött, csak 10 éves korában lett súlyosan beteg, miután szétrepedt a vakbele. Mindössze hat évvel később sürgősségi béleltávolításon esett át, amit senki sem tudott megmagyarázni, míg tizenéves korában visszatérő tüdőgyulladások miatt több kórházban is megfordult.

Miközben a válaszokat kereste a problémájára, Tilly kénytelen volt megtalálni a módját, hogy megbirkózzon a helyzetével. Hogy elterelje a figyelmét a dologról, célt tűzött ki magának, ami a kórház különböző falain túl van, amihez már hozzászokott. Ennek eredményeképpen 10 éves korában, amikor családjával Oxfordba utazott, célul tűzte ki, hogy a nagyra becsült Oxfordi Egyetemre fog járni.

Ám később megtudta, hogy 13 évig diagnosztizálatlan aktív tuberkulózisban élt, miután ötéves koromban pasztőrözött tejet ivott, majd kórházba került. Ez idő alatt Tilly máshol kezdett keresni a válaszokat. Miután három hónapot töltött a kórteremben anélkül, hogy magyarázatot kapott volna a tüneteire, és elkezdett posztolni az Instagramon az életéről. Egy pillanatnyi kétségbeesésében, amikor egy bejegyzés, amelyben másokat kért fel a tüneteivel kapcsolatos lehetséges nyomokra, Tilly fiókja vírusként terjedt el.

„A reakció teljesen hihetetlen volt. Professzoroktól, orvosoktól, doktoranduszoktól, betegektől és családtagjaiktól kaptam üzeneteket tesztjavaslatokkal, diagnózisötletekkel, kezelési lehetőségekkel. Összeállítottunk egy mesterlistát az összes lehetőségről, amelyet anyukám a következő évben végigdolgozott. Ez vezetett a végső diagnózisomhoz, amely szerint hipermobilis Ehlers-Danlos-szindrómával születtem, és Németországba indultam, ahol megkaptam a diagnózist, majd három életmentő műtéten estem át, amelyek megmentették az életemet” - idézi a Mirror a nő szavait, aki érthető módon megkönnyebbült, amikor végre megtudta mi volt a problémája.

 









Top hírek





Hírlevél-feliratkozás