Kiadták a figyelmeztetést: egymilliárd telefon került veszélybe, így tudhatod meg, hogy a tiéd is köztük van-e

Rossz hírekkel szolgálhatunk szinte mindenkinek. Nem kevesebb, mint egymilliárd okostelefon került a hackerek céltáblájára. Ráadásul az sem számít, Androidot vagy iPhone-t használsz, mindkét esetben veszélyben lehetsz. Mutatjuk, hogy derítsd ki, biztonságban vagy-e!



Megosztás
Szerző:
Létrehozva: 2025.04.20. 10:00
hacker okostelefon mobiltelefon

Aligha kell magyarázni a XXI. század emberének, mennyire fontos az online biztonság – ami gyakorlatilag egyet jelent a telefonunk biztonságával. Azokat a kis eszközöket ugyanis, amiket egy-két évtizeddel ezelőtt még csak hívásokra használtunk, ma már személyi számítógépekként, hordozható irodaként és virtuális pénztárcaként működnek. Ezt persze a hackerek is tudják – sajnos.

telefon, okostelefon, mobiltelefon
Vajon a te telefonod is beletartozik abba az egymilliárd készülékbe, amit könnyedén megkaparinthatnak a hackerek?  Fotó: Pixabay

Egymilliárd telefon került veszélybe – eláruljuk, a tiéd közte van-e

A Lookout biztonságtechnikai cég 2024-es évről készült jelentését elemezve a Forbes arra a következtetésre jutott: bizony nem állunk túl fényesen, ha a mobilunk biztonságáról van szó, és noha az iPhone-okat továbbra is biztonságosabbnak tartják, mint az Android rendszert futtató készülékeket, azzal, ha almás mobilunk van, még koránt sem dőlhetünk hátra.

A legaggasztóbb adat, hogy a felmérés szerint több mint egymilliárd olyan okostelefon van használatban, amin elavult, azaz nem a legfrissebb operációs rendszerrel bír. Miért baj ez? A frissítések jellemzően különféle biztonsági réseket befoltoznak, sőt, sok esetben ez az elsődleges céljuk – azaz minél régebbi valami, annál több olyan lyuk van a védőhálón, amin keresztül a hackerek támadást indíthatnak ellenünk. Ha ez nem lenne elég, a céges (vagy céges feladatokra is használt) Android-mobilok 14 százaléka olyan elavult, hogy már nem is alkalmas a legfrissebb, biztonságos rendszerek futtatására.

Azaz mindenkit kérünk, hogy aki most ezt a cikket olvassa, nézze meg, milyen Android vagy épp iOS-rendszer fut a mobilján, és (ha teheti) frissítsen a legújabbra a biztonsága érdekében!

Még egy aggasztó adat: a felhasználók 12 százaléka (kényelmi szempontok miatt, javarészt) le sem zárja a mobilját, így ha az illetéktelen kezébe jut, gyakorlatilag mindent elveszíthet. 









Top hírek





Hírlevél-feliratkozás