
Újabb trükkel támadnak a hekkerek. Ezúttal azt használják ki, hogy a Google Play Store-ban mindenki megbízik. Pedig nem kellene vakon...
Aligha újdonság, mennyire fontos az online biztonságunk. Mobiltelefonunk már nem csak a kapcsolattartás eszköze, sokkal inkább személyi számítógép, mely minden adatunkat hordozza, valamint virtuális pénztárca, amin keresztül akár a teljes vagyonunkhoz hozzáférhetünk – vagy épp hozzáférhetnek mások. Nem véletlen, hogy a hekkerek az utóbbi időben egyre inkább a telefonokat támadják, mintsem az asztali gépeket vagy a laptopokat. Valahogy a mobilra érkező információkban még mindig jobban bízunk, vagy tán jobban kapkodunk, nem mellesleg a kisebb képernyő is elfedi a csalásra utaló apróbb jeleket – ráadásul sokan felelőtlenebbek is az online biztonság terén, ha telefonról van szó. Most épp a Google Play Store frissítése miatt kerülhetünk bajba: akár milliókat is veszíthetünk.
A Cyble biztonságtechnikai oldal ír arról: jelenleg az egyik legveszélyesebb vírusok egyike egy TsarBot nevű program, ami világszerte 750 banki alkalmazást, kriptovaluta-alkalmazást és más, pénzügyi alkalmazást tud specifikusan támadni. Ha egyszer települ a mobilunkra, és az általa ismert bármelyik programot felfedezi a gépünkön, máris kész a baj. A vírus ugyanis hamis bejelentkezési képernyővel dolgozik, így amikor azt hisszük, hogy mondjuk a banki appunkba lépünk be, valójában a TsarBotnak (és ezen keresztül a hekkereknek) adjuk meg az adatainkat, akik ezzel utána könnyedén visszaélhetnek – még kétlépcsős azonosítás esetén is.
A csalás első lépéseként a bűnözők rávesznek minket egy látszólag ártatlan program telepítésére, ami aztán feldob egy olyan képernyőt, ami a Google Play Store frissítésének álcázza magát. Ha erre rákattintunk, már települ is a vírus. Sajnos sokan esnek csapdába, annyiszor hallották, mennyire fontos, hogy az okoskészülékeinken mindig a legfrissebb verzió fusson. Ezt használják ki a hackerek, illetve azt, hogy a Google Play Store-ban mindenki megbízik.
És hogy miképp védekezhetünk a frissítéssel (illetve álfrissítéssel) támadó vírus ellen? Nos, a legbiztosabb, ha soha, semmilyen körülmények közt nem telepítünk nem megbízható forrásból származó alkalmazást. Mint láthattuk, ez az átverés is egy ilyen telepítésével indul...
Részletes oknyomozó anyag jelent meg.
A Budapest felé vezető oldalon történt a tűzeset.
Egy apa és a fia sérültek meg.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre