
Nem bírt magával a tanár: a tanteremben, öltözőben és még a kocsiban is egymásnak estek diákjaival
A 43 éves férfi azonnal beismerte bűnösségét.
Te tudod, hogy mi a közös a húsvéti sonkacsontban és a kalácsmorzsákban? Érdekes húsvéti babonákat hoztunk, amikből választ kaphatsz a kérdésre.
A húsvét az egyik olyan ünnepünk, amihez a legtöbb népszokás kötődik. A legtöbbet még a napjainkban is megtartjuk, ilyen például a tojásfestés, locsolkodás, vagy akár az eldugott édességek keresése a fűben. A szokások mellett rengeteg húsvéti babona is tartozik az ünnephez.
Szerencse és egészség
Aki húsvét reggelén seper, az kiseperi az életéből a szerencsét. Azonban, aki húsvétkor új ruhát visel az egész évben szerencsés lesz. Aki pedig húsvét első napján hideg vízben fürdik az egész évben friss és egészséges lesz. Ez a babona is közre játszhat abban, hogy régen hideg vízzel locsolták a lányokat; de napjainkban már inkább csak kölnit használnak.
Bőség és szerelem
Egész évben bőséges gyümölcstermésre számíthatunk, ha a megszentelt húsvéti sonka csontját felakasztjuk a gyümölcsfánkra. A húsvéti kalács morzsáit szórjuk a tyúkoknak, mert így, a babona szerint sok tojást fognak tojni. Ha húsvét napján a szerelmesek megosztanak egy tojást, akkor nem számít, hogy merre sodorja őket az élet, mert mindig visszatalálnak egymáshoz.
A kereszténység legnagyobb ünnepe a húsvét, a Krisztus-központú kalendárium központi főünnepe. Az Újszövetség szerint Jézus a pénteki keresztre feszítése után a harmadik napon, vasárnap feltámadt. A kereszthalálával megváltotta minden ember bűnét, feltámadásával pedig győzelmet aratott a halál felett. A valláson kívül a tavaszvárás, a tavasz eljövetelének ünnepe is, amelyet március, vagy április hónapban -a Hold állásának megfelelően - tartanak.
A 43 éves férfi azonnal beismerte bűnösségét.
Ezeket a cikkeket olvasták a legtöbben a héten.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre