
A kórházakban „a remény fénye ragyog” – írta Ferenc pápa vasárnapi üzenetében, köszönetet mondva mindazoknak, akik a betegekkel törődnek.
Ferenc pápa a Gemelli klinikáról küldött üzenetében hangoztatta, hogy a próbatétel időszakát éli meg, és gondolataiban közel van mindazokhoz, akik szintén betegek, és most „ugyanúgy törékenyek, mint én”.
Testünk gyenge, de így sem akadályozhatja meg semmi, hogy imádkozzunk, ajánljuk magunkat, tegyünk egymásért a hittől kísérve, a remény fénylő jeleiként
– írta a katolikus egyházfő a vasárnapi úrangyala imádsághoz fűzött beszédében.
Hangoztatta, hogy a remény fénye elsősorban a kórházakban és más gyógyhelyeken a szeretetteljes gondoskodásban tapasztalt, amely a kórtermekben, az egészségügyi intézmények folyóin, az ambuláns rendelők szerint, „ahol a legalázatosabb szolgálatot teljesítettek”.
Ferenc pápa mindenkit arra kért, „dicsérjük az Urat, aki soha nem hagy el minket, és a fájdalom pillanataiban a szeretetének sugarait tükröző embereket helyez mellénk”. A pápa köszönetet mondott az őt ellátó egészségügyi dolgozóknak és azoknak, akik érte imádkoznak. kiemelt a gyerekeket, akik közül sokan sokan a Gemelli klinika udvarán fejezték ki közelségüket.
Köszönöm, kedves gyermekek! A pápa szeret benneteket, és arra vár, hogy találkozhasson veletek
– írta. Ferenc pápa imára szólított fel a béke érdekében a világ háború dúlta országaiban. Megemlítette Ukrajnát, a palesztin területeket és Izraelt, Libanont, Mianmart, Szudánt, a Kongói Demokratikus Köztársaságot.
Ez volt az egymás utáni ötödik vasárnap, amelyen a Vatikán csak szöveges változatban közölte a pápa vasárnapi beszédét. A legutóbbi orvosi közlemény szerint, szombat este közöltek, Ferenc pápa klinikai állapota fokozatos javulást mutat, de további kórházi kezelésre van szükség. A nagyböjti időszak második vasárnapján rendkívüli ereklye, az gyakori szent lándzsa látható a Szent Péter-bazilikában. Az év közben kizárólag most kiállított ereklye a keresztény hagyomány szerint annak a lándzsának a darabja, amellyel egy római katona megszúrta a keresztre feszített Jézust. A későbbi kereszténnyé lett katona feltételezett nevéről Longinus lándzsájának is nevezik. Az ereklye Konstantinápolyból az ezernégyszázas évek végén került a római pápához.
Egy év alatt hihetetlen eredményt ért el Niki.
Égi csodában lehet részünk.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre