
„Az egyetlen bűnöm, hogy nem hívtam mentőt” – beváltotta gyilkos fenyegetéseit a visszaeső bűnöző
Fizikai és lelki terrort alkalmazott a férfi a barátnőjénél.
Március 31-én, vagyis ma utoljára lehet érvényesíteni ezeket az utazási igazolványokat. Aki ennek nem tesz eleget, az 12-25 000 forintos bírságra is számíthat. Mutatjuk melyik okmányról van szó!
Március 31-ig kell érvényesíteni a felsőoktatási diákigazolványokat ahhoz, hogy az érintettek kedvezményesen vehessék igénybe a budapesti közösségi közlekedést –figyelmeztet a BKK. A közlekedési központ arra is felhívja a figyelmet, hogy a diákok bérletkedvezménye – mind a tanulóknak szóló Budapest-bérletek, mind pedig a kedvezményes ország- és vármegyebérletek esetében – csak a diákigazolvány érvényességi ideje alatt vehető igénybe. Az a lehetőség is megszűnt, hogy a diákigazolvány lejárata előtti kezdőnappal váltott bérlet a diákigazolvány lejárata után is használható az érvényességi ideje alatt, de legfeljebb a diákigazolvány lejártát követően 1 hónapig! Azt sem árt tudni, hogy a diákigazolvány helyett kiadott igazolás szintén csak a rajta jelölt érvényességi időben jogosít tanulóbérlet használatára.
Március 31-én éjfélkor lezárul az idei lakásbiztosítási kampány felmondási időszaka. Aki biztosítást vagy biztosítót szeretne váltani, annak gondoskodnia kell arról, hogy eddig az időpontig beérkezzen a felmondása a jelenlegi biztosítójához, egyébként lemarad az idei tavaszi akcióról!
Zsigmondy Richárd, magyar származású Nobel-díjas kémikus 160 évvel ezelőtt, 1865. március 31-én született Bécsben. Az osztrák születésű, de magyar szülőktől származó Zsigmondy Richárd elsősorban szerves kémiával foglalkozott, doktori disszertációját is ebben a témakörben írta. 1908-tól haláláig a Göttingeni Egyetemen tanított szervetlen kémiát. 1918-ban alkotta meg a különböző kémiai kutatásokban használt membránszűrőt, 1929-ben pedig ennek tökéletesített változatát, az ultraszűrőt. Kolloidoldatokkal kapcsolatos vizsgálataiért és az ultramikroszkóp felfedezésért 1926-ban kapott kémiai Nobel-díjat.
Kertész Imre, az egyetlen irodalmi Nobel-díjas magyar író 9 évvel ezelőtt 2016. március 31-én hunyt el. Gyermekként zsidó származása miatt Budapestről németországi munkatáborokba került. Megjárta és túlélte többek között Auschwitz és Buchenwald koncentrációs táborait. Hazatérte után fizikai munkából és újságírásból tartotta el magát, és 1960-ban elkezdte megírni élményeit. A könyv 1973-ban készült el, és 1975-ben, Sorstalanság címen látott napvilágot. A Svéd Akadémia 2002-ben ezért a könyvéért ítélte oda neki az irodalmi Nobel-díjat.
A koponyeg.hu szerint hétfőn erősen felhős idő valószínű, de zápor csak elvétve alakul ki. Erős, néhol viharos lesz az északi szél. 10-15 fok ígérkezik délután.
A Fonó Session sorozata kötetlen közösségi örömzenélésre ad lehetőséget. Kezdő és haladó zenészek, zenekedvelők, érdeklődők egyaránt csatlakozhatnak hangszerrel vagy anélkül. A ma esti, gyimesi örömzenék házigazdája a Pesti Csángók Baráti Társaság lesz. Az ingyenes programról itt lehet többet megtudni.
Fizikai és lelki terrort alkalmazott a férfi a barátnőjénél.
A végén nemcsak emberileg, de anyagilag is tönkrement a kapcsolatukban.
A XVI. kerületben történt a baleset.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre