Mivel egyre több egyedülálló fárad bele a randevúzás világába, az AI-vezérelt interakciók még több embert tántorítanak el a társkereső alkalmazásoktól. A mesterséges intelligencia térnyerése az online társkeresésben mély bizalmatlanságot váltott ki az emberek körében, és sokan attól tartanak, hogy minden eddiginél nehezebb lehet majd a valódi kapcsolatok kialakítása.
A mesterséges intelligencia növekvő szerepétől való félelem a társkereső alkalmazásokban sokakat eltántorított a valódi kapcsolatoktól. Ez a félelem abban gyökerezik, hogy az AI felhasználható hiperrealisztikus, de megtévesztő, hamis profilok létrehozására, ami az átverés és az online megtévesztés egyéb formáinak növekedéséhez vezethet.
A FindingTheOne társkereső alkalmazás által végzett tanulmány arra figyelmeztet, hogy mivel a randevúzás világába való belefáradás továbbra is érinti a szingliket, az AI által vezérelt interakciók még több embert távolíthatnak el a társkereső alkalmazásoktól. Simon Prockter, a társkereső alkalmazás alapítója arra figyelmeztetett mindenkit, hogy a mesterséges intelligencia lehet az utolsó szög a koporsóban az online randevúzásban, ha a platformok továbbra is előnyben részesítik a mesterséges interakciókat a valódi emberi kapcsolatokkal szemben.
Az emberek már most is nehezen bíznak abban, amit online látnak, és a mesterséges intelligencia csak még jobban elmossa a határokat. A randevúzásnak a kémiáról, a spontaneitásról és a személyes találkozásról kell szólnia. Ha a mesterséges intelligencia átveszi az uralmat, azt kockáztatjuk, hogy olyan élményt hozzunk létre, amely kitalált és végső soron nem kielégítő.
A tanulmány szerint – amelyben 1500 szingli vett részt –, a válaszadók túlnyomó 78%-a aggodalmának adott hangot amiatt, hogy a mesterséges intelligencia egyre nehezebbé teszi a valódi profilok és a hamis online profilok megkülönböztetését. Ezeknek az embereknek a nagy része már gyanakodva tekint a túl tökéletesnek tűnő felhasználókra.
A válaszadók 76%-a már az online beszélgetés elején egy személyes találkozót javasol a másik félnek, így meggyőződhetnek arról, hogy valóban élő emberrel beszélnek. Ez 2025-re óriási változást jelent a randevúzási környezetben, ahol a szingli események, a gyors randevúk és a személyes találkozók máris egyre népszerűbbek, mivel az emberek a digitális interakciók helyett a hitelességet keresik – írta a Daily Star.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre