
Menczer Tamás: Von der Leyen csinált egy költségvetést Ukrajnának
Az EU költségvetését ukrán nemzetiszínű szalaggal át lehetne kötni.
Úgy tudni, az illegálisan nemátalakító műtéteket végző urológus és sebész egy hónapra előzetes letartóztatásba került.
A Bács-Kiskun Vármegyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint a két doktort kötelességszegéssel elkövetett vesztegetéssel gyanúsítják. A Bács-Kiskun Vármegyei Rendőr-főkapitányság nyomozói január 29-én a kiskunhalasi kórházban és egy magánrendelőben fogták el a két orvost. Az adatok szerint 2022-től egy urológus doktornő a magánrendelőjében sebészeti, jellemzően nemátalakító műtétet, kezelést és egyéb vizsgálatokat vállalt el. A nemátalakító – és az ehhez kapcsolódó – műtétekért a gyanú szerint 600 ezer és 1 millió forint közötti összeget kért.
Miután magánrendelése mellett a kórházban is dolgozott, a műtéti beavatkozásokat ott végezte el egy másik orvossal közösen, a munkaidejükön kívül. Mindehhez az egészségügyi intézmény infrastruktúráját használták, és közfinanszírozott ellátás keretében hajtották végre a beavatkozásokat. Az operációkat követően a betegek kórházi ellátásban részesültek. A nyomozók házkutatást tartottak az érintettek lakásán, a kórházban és a rendelőben is, amely során orvosi dokumentációkat és a pénzmozgásokról készült iratokat foglaltak le.
A Bors információi szerint az egyik letartóztatott a kiskunhalasi kórház urológusnője, aki a Facebookon – igaz, kissé álcázott módon – évek óta hirdette „transgender” szolgáltatásait. Beleértve bizonyos sebészeti beavatkozásokat is.
Ezt a képet is a letartóztatott doktornő Facebook-oldalán találta a lap.
Mivel a doktornőnek a Bors információi szerint urológus a szakképesítése, így sebészt kellett találnia a felkínált beavatkozásokhoz. A másik letartóztatott a Bors információi szerint a kiskunhalasi kórház vezető sebésze.
Ráadásul a magánrendelésen nem rendelkeztek műtéti kapacitással, műtővel, megfelelő eszközökkel. Ezért a nemváltó műtétekhez a kiskunhalasi kórház berendezéseit, infrastruktúráját használták, közfinanszírozott ellátás keretében, magyarán a tb terhére hajtották végre a beavatkozásokat. Az operációkat követően a „magánbetegek” kórházi ellátásban részesültek – a magánrendelés keretében. A Bors információ szerint a műtétekért 600 000 és 1 000 000 forint közötti összeget fizettek.
A Bors úgy tudja, hogy az illegálisan nemátalakító műtéteket végző orvosokat az illetékes bíróság egy hónapra előzetes letartóztatásba helyezte. Az indoklás szerint erre azért volt szükség, mert fennáll a bizonyítás megnehezítésének, illetve megakadályozásának veszélye.
Az EU költségvetését ukrán nemzetiszínű szalaggal át lehetne kötni.
így él manapság Zente, az SMA1-gyel diagnosztizált kisfiú.
Az édesanya hiába tett meg mindent kislánya védelmében.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélrePortfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.