A TikToknak köszönheti egy ikerpár azt, hogy újra találkozhattak több mint 19 év elteltével. Egy barát által megosztott videó nemcsak a családi titkot leplezte le, de a gyermekkereskedelemre is rávilágított.
A grúz kórházban elválasztott ikerpár a TikToknak köszönheti találkozásukat. 2021 novemberében a 19 éves Ano Sartaniának egyik barátja küldött egy videót, amelyen egy kék hajú lány piercinget csinál a szemöldökébe, és már elsőre feltűnt neki a hasonlóság külsejükben, de nem gondolt róla sokat, azt hitte, csupán véletlen.
Ano úgy döntött, hogy felkeresi a lányt, aki tőle 322 kilométerre, Tbilisziben lakott. Egy egyetemi WhatsApp-csoport segítségével a lányok végül találkozhattak, miután egy közös barátjuk összekapcsolta őket a Facebookon keresztül.
A másik lányt Amynek hívták, szintén 19 éves volt, de nem ez volt az első alkalom, hogy Ano találkozott vele. Hét évvel korábban Amy a grúz Got Talent versenyén vett részt, amikor Ano nézte a műsort keresztanyjánál.
A hasonlóságot nemcsak Ano vette észre ekkor, hanem anyjának ismerősei is, akik úgy gondolták, álnéven vett részt a fiatal a műsorban. A rengeteg kérdés ellenére az anyuka úgy volt az egésszel, hogy mindenkinek van egy hasonmása.
Egészen a 2021-es TikTok-videóig a lányok nem találkoztak személyesen.
Olyan volt, mintha csak tükörbe néztem volna, pontosan ugyanaz az arc, ugyanaz a hang. Én vagyok ő és ő én.
A lányok megtudták, hogy mindketten a nyugat-grúziai Kirtskhi Kórházban születtek, azonban az intézmény már nem létezik. Sok közös dolog volt bennük, például mindketten ugyanazzal a genetikai csontrendellenességgel, az úgynevezett diszpláziával éltek, de születési idejük egy héttel eltért.
Ennek ellenére Sartania és Ano folytatta a nyomozást, és végül megtudták családjuktól, hogy örökbe fogadták mindkettőjüket még csecsemőként 2002-ben. Örökbefogadó szüleik azt mondták, hogy nem tudtak gyermeket vállalni, és mindketten fizettek egy bizonyos összeget a kórházba, majd azt gondolták, így teljesen legális az örökbefogadás.
A lányok később egy másik Facebook-csoporton keresztül találták meg édesanyjukat, Azát, akiről megtudták, hogy a szülés után kómába esett, és amikor felébredt, közölték vele, hogy a lányai meghaltak. Tamuna Museridze újságíró, aki elindította a családegyesítést segítő Facebook-csoportot, úgy becsülte, hogy Grúziában a feketepiaci gyermekkereskedelem az 1950-es évek elejétől 2005-ig zajlott és több mint 100 000 kiskorú volt benne érintett – írta a People.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre