Rogán Antal: Már több, mint félmillióan töltötték le a DÁP alkalmazást



Megosztás
Szerző: Metropol
Létrehozva: 2024.12.02.
Módosítva: 2024.12.02.
Digitális Állampolgárság Program Rogán Antal Ügyfélkapu +

Rogán Antal, a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter az Országgyűlés gazdasági bizottsága előtt számolt be a digitális állampolgárságról – írja az Indexre hivatkozva a Magyar Nemzet.

DÖMÖTÖR Csaba; ROGÁN Antal
Fotó: Koszticsák Szilárd

Rogán Antal beszámolója elején elmondta, a kormány már benyújtotta a következő évi költségvetést, melyből látható, milyen területekre koncentrálnak 2025-ben. A miniszter fontosnak tartja a gazdasági növekedésen alapuló bérmegállapodást és az ahhoz szükséges költségvetési támogatást, a kis- és középvállalkozásokat támogató Demján Sándor-tervet és a megfizethető lakhatást.

Rogán Antal kiemelte a munkáshitelt és a családoknak járó adókedvezmény emelését, valamint azt, hogy jut hely a digitalizációval kapcsolatos programoknak is, amelyek az ország gazdasági versenyképességének erősítését szolgálják. A miniszter a turizmusról megemlítette, hogy már nagyobb számokat produkál, mint a 2019-es esztendőben, ami szintén hozzájárul a gazdasági növekedéshez.

A digitalizációban az állam feladata, hogy biztosítsa a megfelelő szabályozást, garantálja a biztonság kereteit és elvégezze a közszolgáltatások széles körű digitalizációját

– mutatott rá Rogán Antal. Hozzátette: mindegyik területen történt előrelépés. A versenyképességi rangsorok csaknem húsz százalékpontos javulást mutatnak digitális versenyképesség tekintetében.

Rogán Antal a Digitális Állampolgárság Programról (DÁP) úgy fogalmazott: az a biztonság egy új szintjét jelenti. Az Ügyfélkapu is változik, jön az Ügyfélkapu+, de ennél egyszerűbb, kényelmesebb és bizonyos értelemben biztonságosabb megoldás is a digitális állampolgárság. Az okostelefonra telepített alkalmazások nagy lehetőséget jelentenek arra, hogy egyszerűbben, gyorsabban és kényelmesebben lehessen intézni az ügyeket. Rogán Antal elmondta: a DÁP elindítása óta már  másfél milliónál többen töltötték le az alkalmazást és indították el a folyamatot.

A miniszter reális lehetőségnek tartja, hogy 2026 végére a digitális állampolgárok száma elérje a négymilliót.

A digitalizáció nemcsak a kényelmet és a biztonságot, hanem a versenyképességet is szolgálja

– hívta fel a figyelmet, hozzátéve: 2025 második felétől egyre több olyan szolgáltatás működik a DÁP segítségével, amely százféle kód megjegyzése nélkül támogatja az ügyintézést. Mint mondta, 2027-től az Európai Unió tervei szerint a digitális irattárca az Európai Unión belüli azonosításra is használható lesz, ehhez az adott tagállamnak is alkalmazkodnia kell, Magyarország erre készen áll.

 









Top hírek





Hírlevél-feliratkozás