13. havi nyugdíj: Brüsszel padlóra küldené a kisnyugdíjasokat

Teljes a felháborodás a nyugdíjasok körében, miután kiderült, hogy Brüsszel azt javasolja: törölje el a kormány a 13. havi nyugdíjat.



Megosztás
Szerző: WM
Létrehozva: 2024.12.10.
Európai Bizottság nyugdíjas Brüsszel 13. havi nyugdíj

Brüsszel nem olyan régen azt közölte, hogy téves megfogalmazás áll a legújabb nemzeti konzultációban: ők nem akarják elvenni az idős magyaroktól a 13. havi nyugdíjat. A baloldali lapok nagy örömmel tele is kürtölték ezzel a hazai sajtót. Azonban tények bizonyítják, hogy Brüsszel igenis megfosztaná idős honfitársainkat a plusz havi juttatástól.

13. havi nyugdíj
A magyar nyugdíjasok szerint Brüsszelnek semmi köze a 13. havi nyugdíjhoz, így jobban tennék, ha a saját dolgukkal foglalkoznának

A valóság az, hogy az Európai Bizottság által megbízott OECD korábban többször is azt javasolta a magyar kormánynak, hogy szüntesse meg a 13. havi juttatást. 

Az Európai Bizottság a jelentései és ajánlásai során gyakran hivatkozik az OECD-re és az általuk elkészített anyagokra. Az OECD közölte:

  • szükséges a nyugdíjkorhatár emelése;
  • a Nők40 program szigorítása;
  • a 13. havi nyugdíj korlátozása, az előrehozott, csökkentett nyugdíj visszavezetése. 

Mi az az OECD?

A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (angolul Organisation for Economic Co-operation and Development, OECD) párizsi székhelyű nemzetközi gazdasági szervezet. Magyarország 1996 óta a tagja. A globális szervezet bevallása szerint az a célja, hogy segítse a tagállamok kormányait a lehető legjobb gazdasági és szociális politika kialakításában és értékelésében.

Teljesen kiakadtak a nyugdíjasok a hír hallatán

Megkérdeztük az időseket arról, hogy mit szólnak Brüsszel tervéhez. Sok esetben nyomdafestéket nem tűrő válaszokat kaptunk. Általános volt a felháborodás az általunk megkérdezett nyugdíjasok körében, a legtöbben azt nem értették, hogy Brüsszelnek mi köze van az ő nyugdíjukhoz

Mi köze Brüsszelnek a mi nyugdíjunkhoz?

– kérdezte az egyik hölgy, ám nem mindenki volt ilyen béketűrő:

Menjenek a francba!... Elmennek oda, ahová én gondolom!... 

– kaptuk sorra a dühösebbnél dühösebb válaszokat. Egy idősebb néni pedig azt tanácsolta a brüsszeli bürokratáknak, hogy idősödjenek meg ők is és tapasztalják meg, hogy milyen az, amikor nincs. 

Egy idősebb házaspár férfi tagja azt mondja, hogy agyvérzést kapna, ha Brüsszel valóra váltaná a fenyegetését. A feleség pedig azt kívánja a brüsszelieknek, hogy éljenek meg ők ennyi nyugdíjból Fotó: Ripost

Egy férfi pedig elárulta nekünk, hogy ő kifejezetten azért töltötte ki a nemzeti konzultációt, hogy Brüsszel ne vehesse el a 13. havi nyugdíjat.

Brüsszel bábkormányt akar

Brüsszelnek és az ott dolgozó bürokratáknak elegük van abból, hogy a többi tagállammal szemben Magyarországon nem úgy táncol a kormány, ahogy ők fütyülnek. A brüsszeli elit ezért úgy döntött, hogy nyíltan beleszólnak a hazai politikai életbe, és Magyar Péter személyében nyíltan is az ellenzéket támogatják a mostani kormánnyal szemben.

Ezzel Brüsszel elérhetné, hogy Magyarországon is egy olyan bábkormány legyen hatalmon, amely minden brüsszeli parancsot végrehajt. Akkor nem kellene ilyen OECD-jelentésekkel bíbelődniük, telefonon bejelentkeznének, és a bábkormány már el is törölné a 13. havi nyugdíjat vagy éppenséggel migránsokkal árasztaná el Magyarországot.  

A magyar kormány kiáll a 13. havi nyugdíj mellett

„A magyar kormány mindent megtesz azért, hogy a 13. havi nyugdíj rendelkezésre álljon!” – hangoztatta a kultúráért és innovációért felelős miniszter a Facebook-oldalán. Hankó Balázs a videóban egy idősebb férfival és nővel beszélget, miközben azok kitöltik a nemzeti konzultáció kérdőívét.

Mi mindent megteszünk azért, hogy a 13. havi nyugdíj rendelkezésre álljon

– mondta, hozzátéve, az idei költségvetésben 7200 milliárd forint áll rendelkezésre a folyamatos nyugdíjkifizetésre és a nyugdíjasok anyagi megbecsülésére. A miniszter kiemelte: fontos számukra, hogy olyan pénzügyi stabilitás legyen, amely az időseknek garantálja a megbecsültséget, az anyagi biztonságot. A nemzeti konzultációt kitöltő férfi ezt megköszönve arról beszélt, hogy a lapon szereplő kérdések közül valamennyi társadalmi problémát érint, azok a fiataloktól az idősekig mindenkire kihatnak, ezért igaza van a kormánynak abban, hogy ezekkel nemcsak a parlamentben, hanem ily módon is foglalkozik.

 









Top hírek





Hírlevél-feliratkozás