Rejtélyes épületre bukkant a magyar felfedező. Rengeteg emléket őriznek a tanya falai.
Újabb rejtélyes épületre bukkant A Felfedező nevű híres urbexes: nyomtalanul eltűntek és mindent hátrahagytak az alföldi tanya egykori lakói. A már retrónak számító szódásszifon még mindig ott árválkodik a szekrényen, mindenhol poharak és kések hevernek.
A Felfedező szereti kutatni az eltűnő alföldi tanyavilágot.
Mintha beülnék egy időgépbe, és visszamennék pár évtizedet az időben; időkapszulaként őrzi az egykori lakók életét, emlékeit. Nekem ezek a házak a személyes kedvenceim, mert az ilyen helyeken teljesen megelevenedik a múlt. Mivel huszonéves vagyok, olyan tárgyakat láthatok ilyenkor, amiket sokszor még csak nem is ismerek, pláne városi gyerekként. Nekem ez sokkal több, mint egy urbex, ez maga a múltidézés és az időutazás. Mintha még éreznéd az egykori lakókat…
– mondta a titokzatos urbexes, aki nem szeretné felfedni személyazonosságát.
Az urbex az urban exploration rövidítése, ami fordításban városfelfedezést jelent. Az urbex egy elterjedt szabadidős tevékenység, aminek már saját szubkultúrája van. A városfelfedezés lényege, hogy elhagyatott, lepukkant, romos, vagy éppen működő, de elzárt, ember alkotta helyekre vagy tárgyakhoz jussunk el. Az urbexesek célpontjai lehetnek például elhagyatott városok, gyárak, kórházak, elmegyógyintézetek, börtönök, csatornahálózatok, alagutak, katakombák, ipari és katonai létesítmények, vagy éppen magára hagyott parasztházak, tanyák. Az urbexesek az íratlan szabályukhoz hűen nem árulják el, hogy pontosan hol található az a bizonyos épület, ahol jártak, nehogy vandálok jelenjenek meg és teljesen kifosszák, megrongálják a helyszínt.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre