Aggódik a NASA a legénység miatt, miután levegő szivárgást fedeztek fel a orosz szekciónál a Nemzetközi Űrállomáson. Először 2019-ben fedezték fel, hogy csökken a nyomás és szivárog a levegő, de azóta a szituáció csak rosszabbodott.
A NASA és az orosz Roscomos nem értenek egyet a szituáció súlyosságával kapcsolatban. A Nemzetközi Űrállomáson a szivárgást először 2019-ben vették észre azon a folyosón, ami egy dokkolóportot köt össze az orosz Zvezda modullal, a NASA szerint az évek során a helyzet csak rosszabbodott.
A NASA nyilatkozata szerint a repedések nagyon aprók, emberi szemmel nem láthatók, sok vezeték és cső van a környékükön, így nehéz bármilyen javítást is elvégezni körülöttük.
Az orosz Roscosmos szerint az űrállomás működése továbbra is biztonságos. Az év elején a NASA a szivárgást a legmagasabb kockázati szintre emelte, mivel a napi fél kg levegő helyett már napi több mint 1 kg szivárgott ki.
Bob Cabana, a Nemzetközi Űrállomás Tanácsadó Bizottságának tagja szerdán megosztotta, hogy az orosz legénység tagjai továbbra is keresik ezeket a repedéseket és próbálják javítani, azonban még mindig nem hisznek abban, hogy a folyosó katasztrofálisan összeomolhat.
A NASA aggodalmának adott hangot a folyosó szerkezeti integritásával és a katasztrofális meghibásodásának lehetőségével kapcsolatban. Az oroszok úgy vélik, hogy a műveletek folytatása biztonságos, de nem tudják a mi megelégedésünkre bizonyítani, hogy az.
A NASA úgy véli, hogy a repedéseket a nyomás, a mechanikai stressz, a környezetnek való kitétel és a modul anyagának jellemzői okozhatják. Az oroszok szerint azonban a mikrorezgések által okozott nagy ciklusú fáradás okolható.
Annak ellenére, hogy folyamatosan vizsgálják a repedéseket, az orosz és az amerikai csapatok nem értenek egyet annak terén, hogy mi okozhatja a repedéseket - írta a Mirror.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre