Ferencváros: Kiakadt a lakosság, Baranyi elvette kezdeményezési jogukat

Alapvető jogától fosztotta meg a helyieket a balliberális polgármester. Ferencváros sokak szerint bajban van.



Megosztás
Szerző: E. ZS.
Létrehozva: 2024.11.06. 19:45
Baranyi Krisztina közmeghallgatás lakosság ferencvárosi demokratikus

Ferencváros nem fejlődik, csak Baranyi Krisztina kultusza épül, bírálói szerint egyenesen minidiktatúrát alakított ki az éppen a kutyapárttal politizáló balliberális polgármester. Legutóbb a lakosság azon bukott ki, hogy az új testület elvette azt a jogát, amelynek segítségével a lakosok elhatározása alapján, demokratikusan kezdeményezhettek közmeghallgatást, őket érintő intézkedésekben. A ferencvárosiakat ez a jog egyébként a rendszerváltozás óta megillette, Baranyiékat azonban ez nem érdekelte...

ferencváros
Ferencváros: Baranyi Krisztina az önkormányzat demokratikus működését csorbította intézkedésével /Fotó:Önkormányzati Tv

Mint panaszolták a ferencvárosiak a neten, eddig 300 aláírás kellett ahhoz, hogy a városvezetés közmeghallgatást hívjon össze számukra, ha egy-egy kérdésben akarták hallatni a hangjukat. Baranyiék mostani döntésével azonban a lakosság kezdeményezési joga megszűnik. Csak akkor jöhet létre a véleménynyilvánító fórum, ha nem a ferencvárosiak, hanem maga Baranyi dönt erről. Érthető hát, hogy kiakadtak a kerületiek, akik azt is megemlítették, hogy a demokratikus kezdeményezési jogukkal gyakorlatilag a rendszerváltozás óta, 24 éve élhettek. Baranyiék pedig megfosztották őket ettől a joguktól. Sőt maga a polgármester is a lakossági kezdeményezés ellen szavazott. Mint írták: "Egy szavazat a lakossági kezdeményezésű közmeghallgatás ellen Baranyi Krisztináé volt".

Ferencváros: Baranyi-féle kettős mérce

Mint megírtuk, Baranyi Krisztina és balliberális szövetségesei korlátozták a lakosság által megválasztott képviselők demokratikus jogait is –a saját szövetségeseikét is –, és gyakorlatilag mindenről az újrázó polgármester dönt egyszemélyben Ferencvárosban. Például alpolgármestereinek fizetését az egekbe emelte. Számokban nézve Baranyi az öt éve alatt összesen 120 millióba kerül a ferencvárosiaknak, míg helyettesei közel évi 100 millió forintba. A képviselők nem jártak ilyen jól, szolid havi fizetéssel szúrta ki a szemüket a polgármester, a visszafogott költségvetésre hivatkozva. 

Baranyi-féle minidiktatúra

A Metropol összegyűjtött néhányat Baranyi demokráciaellenes intézkedései közül:

  • Az önkormányzati cégvezetőkről egyszemélyben dönt mostantól a polgármester – Ez eddig testületi hatáskör volt, mint minden demokratikus önkormányzat esetében.
  • Átláthatóság szempontjából is fontos közbeszerzésekben mostantól szintén Baranyi Krisztina dönt egyszemélyben – ennek eddig szigorú feltételei voltak és az egész testület döntött a kérdésekben, mint bárhol másol az önkormányzatoknál. 
  • Eddig a rendeleteket kötelező volt társadalmi egyeztetésekre bocsátani, de a Baranyi-féle új szabályzat szerint ez már nem lesz kötelező. Tehát majd a polgármester eldönti, hogy miről véleményeztet és miről nem. Ezzel viszont a lakosság véleménynyilvánítását korlátozza. Emellett Baranyiék eltüntettek a kérdésben meghatározó részletszabályokat is. 
  • Maximalizálták a képviselői hozzászólások számát, ami szintén nem demokratikus alapelvű működés. 
  • A képviselői felszólalások nem a jelentkezési sorrend szerint történhetnek, hanem a levezető elnök fog válogatni a felszólalók közül. Így könnyen lehet, hogy ha számára a felszólaló személye éppen nem szimpatikus vagy nem akar szót adni neki, akkor a képviselő a sor végére kerül, a végén pedig mégsem fog szót kapni, időhiány okán...
  • Szintén a demokrácia megcsúfolása, hogy a képviselők nem tehetnek fel kérdéseket az éppen megtárgyalt témákkal kapcsolatban ügyrend keretében.
  • Sarkalatos, hogy a felügyelőbizottságokban sem osztott lapot az ellenzéki képviselőknek, így nem lesz rálátásuk az önkormányzati cégeknél történő eseményekre, gazdasági és személyi kérdésekre.

 

 

 









Top hírek





Hírlevél-feliratkozás