Lehet, hogy valóban a jordániai Petra rejti a Szent Grált?
A jordániai sivatag közepén épült több ezer évvel ezelőtt a világ hét új csodájának egyikeként emlegetett Petra. Az ikonikus helyszín világhírét öregbítette az Indiana Jones és az utolsó kereszteslovag című film és a mai napig az egyik legnépszerűbb turistahelyszín. Most azonban kiderült, sokkal több titkot rejt, mint ahogy a kutatók hitték. A mélyére ásva ugyanis megdöbbentő felfedezést tettek a régészek.
A filmben a Szent Grál titkos búvóhelyeként vált ismertté a korábbi kereskedelmi csomópont, amely napjainkra romvárossá vált, miután évszázadokig lakatlan volt. A turisták milliói mellett azonban a mai napig ásatásokat és kutatásokat is végeznek a helyszínen. Most a DailyStar számolt be róla, hogy az ősi város alatt eltemetve egy eddig nem ismert sírkamrára bukkantak a kutatók, benne 12 emberi csontvázzal, illetve műkincsekkel. Egyes becslések szerint a leletek akár 2000 évesek is ehetnek. Dr. Pearce Paul Creasman, az Amerikai Kutatási Központ ügyvezető igazgatója vezette a régészcsoportot, mely a meglepő felfedezést tette. Egy földradar segítségével megállapították, hogy az eredeti két sírból álló építményhez további alagutak kapcsolódnak a föld alatt.
Augusztusban tárták fel a termet és megdöbbentek attól, amit találtak: bronzból, vasból és kerámiából készült emléktárgyakat fedeztek fel a holttestek mellett. Ráadásul az egyik csontváz kezében egym a Szent Grálra hasonlító tárgyat fedeztek fel.
A feltárás folyamatáról készült felvételt itt tudjátok megtekinteni:
Az Indiana Jones-film ominózus jelenetével pedig itt nosztalgiázhatsz:
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre