Komáromnál már tetőzött a Duna, a Szigetközt is elhagyta már az árhullám, de vajon mikor vonul át a fővároson a víz? Mutatjuk, mikor éri el az árhullám a legmagasabb szintet és azt is, mikor kaphatjuk vissza a rakpartokat!
Az előrejelzések szerint csak lassan apad majd a Duna vízszintje, de a szakemberek szerint már látni az áradás tetőzését és azt is, mikor vonul majd el a víz teljesen. Mutatjuk mit lehet jelenleg tudni az árhullám levonulásáról és az addigi lezárásokról.
Az előrejelzések szerin szombaton Vácnál és Budapestnél is tetőzik majd a Duna. Az Országos Vízjelző Szolgálat előrejelzése szerint a Duna vízszintje Budapestnél már szombat délelőtt eléri a tetőpontot 835-837 centiméteren -ez több mint fél méterrel marad el az eddigi legmagasabb vízállástól-, apadni pedig késő délután kezd majd. Este 7 órára 833 cm-es vízállást jósolnak.
A legnagyobb kihívást az árvízi jelenségek okozzák a vízügyi szakembereknek, hiszen tetőzés után fakadóvizek, csurgások, buzgárok alakulhatnak ki, ilyenek az árhullám levonulása után gyakrabban előfordulnak. Emellett a gátaknak is kell tartani a víz levonulásáig, amikre továbbra is tilos felmászni!
A kormányfő pénteki árvízinfós tájékoztatása szerint csütörtökig kell kitartani, azaz szerinte szeptember 27-én dél körül lehet szögre akasztani a csizmákat. Az Országos Vízjelző Szolgálat előrejelzése alapján a fővárosban a jövő hét közepére nagyjából két méterrel csökkenhet a vízszint, így szerdára - szeptember 25. - az alsó rakpartok is kiszabadulhatnak a víz fogságából, ám ezek után még meg is kell tisztítani azokat.
Rendezvények miatt is sok helyen lesznek lezárások a hétvégén
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre