
Hat évig nem hozták nyilvánosságra a felvételt.
Az amerikai űrhivatal (NASA) olyan óriási medúzát fotózott az afrikai Mali fölött, amelynek csápjai 300 kilométer hosszúságban egészen Burkina Fasóig nyúltak. A különleges felhőcsoport kialakulása egy kifutószél-frontnak volt köszönhető, ami egy gyorsan mozgó szellő lökéshulláma, zivatarfelhőkből kiindulva.
Az amerikai Nemzeti Óceán- és Légkörkutatási Hivatal (NOAA) információi alapján ezek a frontok akkor jönnek létre, amikor a felhők által lehűtött levegő a felszínre érkezik, gyorsan terjed szét, és a melegebb levegőt felfelé szorítja. Ez a folyamat általában nagy korong alakú felhőt eredményez, de ebben az esetben ez csak részben fejlődött ki, mivel a kifutószél-frontot a szél megzavarta, ennek eredménye látszik a fotón.
A kifutószél-frontok képesek homokot, rovarokat, magvakat és madarakat is magukkal ragadni, nagy törmelékviharokat okozva
– mondta el a LiveScience szakfolyóiratnak Joseph Munchak, a NASA Goddard Űrrepülési Központjának meteorológusa.
A rendkívül ritka jelenséget még 2018-ban kapta lencsevégre a NASA és a NOAA közös üzemeltetésében működő Suomi NPP meteorológiai műhold, de a felvételt csak most hozták nyilvánosságra.
A Krisztus előtti 6. vagy 5. századból származik.
Több ezer embert evakuáltak a hatóságok.
Létrejött az első nemzetközi űrállomás.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélrePortfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.