Tuti, hogy ez lesz a legextrémebb sztori, amit ma olvasol. Nem árt elővigyázatosnak lenni a BKV járművein.
A Budapesten közlekedő 1-es villamos vonalán május 9. és május 11. között egy délután történt az, amitől neked is leesik az állad, ilyen arcátlanságra ugyanis biztosan nem számítasz.
Egy viszonylag magas, kopaszodó, borostás, kék szemű, középkorú férfi lépett oda az egyik női utashoz, méghozzá azzal, hogy segítsen neki eligazodni a kezében lévő térképen. Már önmagában ez is szokatlan, hogy manapság bárki kezében egy térkép van, de a férfi ráadásul vagy siket volt vagy annak tetette magát. A történet szerint ugyanis azt mondta a nőnek, hogy végig rá nézzen, hogy ő lássa a száját, mert onnan olvas.
Ez utóbbival természetesen nem is lenne semmi probléma, kivéve ezt az esetet, amikor a nőnek egyszer csak furcsa lett valami. Olyan érzés fogta el, hogy ott valami nagyon nem stimmel. Elmondása szerint a középkorú férfi először azt állította, hogy vidéki és nem ismerős a fővárosban, majd a kerületi önkormányzatokról és az utazási igazolásokról kezdett el magyarázni.
„A komposztálástól kezdve az időjáráson át minden előkerült, miközben végig ő beszélt és végig azt mutogatta, hogy nézzek a szemébe” – mesélte a budapesti nő –, aki attól tartott, hogy csak a figyelmét akarja elterelni a furcsa férfi, hogy kizsebelhesse:
Úgy helyezkedett, hogy az oszlop mögém kerüljön és már ne tudjak hátrálni.
Úgy tudjuk, ezután a férfi egyre türelmetlenebb lett, majd arról magyarázott, hogy igazából pénzre lenne szüksége, hogy hazautazhasson, de eközben történt még valami.
„Meredten bámulta a másikat, a társát, gondolkozott. Amikor nem vettem le a táskám, feladta mindkettő és hirtelen elmentek. Azt hiszem, megúsztam egy támadást. A siket volt az elterelő, irányba állított. Ha levettem volna a táskám, a mögöttem levő akcióba lépett volna” – állítja a nő, aki a történet elmesélésével csak szerette volna felhívni a figyelmet azokra a zsebesekre, akikkel akárki összefuthat. Ő ugyanis úgy érezte, hogy csakis a kizsebeléséről vagy a kirablásáról lehetett szó.
Csak estére jöttem rá, hogy milyen veszélyben voltam, amikor a férjemmel beszélgettem erről. Gondoltam, legalább a környékemen élők tudjanak róla.
Megkérdeztük a Budapesti Rendőr-főkapitányságot a történtekkel kapcsolatban. Megtudtuk, hogy az említett villamos vonalát érintő kerületekben május 13. hétfő kora délutánig nem érkezett ilyen esethez kapcsolódó feljelentés.
Frissítés: Online cikkünk megjelenésének másnapján az érintett utas lapunknak jelezte: ő nem tett bejelentést a rendőrségen, csak mások figyelmét akarta felhívni a zsebtolvajok új módszerére.
A rendőrség kérdésünkre válaszolva közölte: "A Budapesti Rendőr-főkapitányság a BKK-val együttműködve rendszeresen tart ellenőrzéseket az utasok biztonsága érdekében a frekventált tömegközlekedési eszközökön, a megállóhelyeken, az aluljárókban és a járatok vonalán. Az 1-es villamost legutóbb éppen május 9-én ellenőrizték, összesen 112 embert igazoltattak, jogsértést nem tapasztaltak."
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre