Speciális gépjárművel gazdagodott a Magyar Gyermekmentő Alapítvány. A minden, életmentéhez szükséges eszközzel felszerelt kocsikat hamarosan forgalomba állítják.
Új gyermek-mentőorvosi kocsit szerzett be az Országos Mentőszolgálattal együttműködő Magyar Gyermekmentő Alapítvány. A szervezet immár több mint 18 éve működtet gyermek-mentőorvosi kocsikat az ország több pontján. A szakemberek magyarázata szerint a személygépkocsikból kialakított, speciálisan felszerelt járművek az intenzív osztályok meghosszabbított karjának tekinthetők, hiszen szakorvost, mentőtechnikust és teljes méretválasztékú rohamfelszerelést juttatnak a helyszínekre.
A Magyar Gyermekmentő Alapítvány közlése szerint ezek a kocsik nem szállítanak beteget, feladatuk a súlyos, életveszélyes állapotú gyermekek vitális paramétereinek stabilizálása. A MOK rendszerben személyautóval végzik a mentést, mert az gyorsabban mozgatható, az orvosok szaktudása jobban kihasználható és költségkímélőbb megoldást jelent.
Mivel az évek során a mentők cserére szorulnak, illetve egyre bővült a gyermek-mentőorvos kocsik eszköztára (kézi ultrahang készülék, transzport laborkészülék, stb.), egyre nagyobb autóra van szükség. A Volvo XC90-es kialakításában és belső terének nagysága révén lehetőséget ad arra, hogy minden eszköz jól rögzítve, könnyen elérhetően kapjon helyet.
Dr. Gesztes Éva, a Magyar Gyermekmentő Alapítvány szakmai igazgatója a Metropolnak elmondta: a szóban forgó jármű megerősített futóművel rendelkezik.
Bármilyen terepen, illetve aszfaltozott úton is jól halad. Kiemelt biztonságtechnikával is ellátták
– magyarázta és hozzátetette: a megfelelő hűtőrendszer biztosítja, hogy az infúziókat és gyógyszereket is folyamatosan megfelelő hőmérsékleten tartsák.
Jelenleg a járművek honosítása zajlik. A tervek szeriont egy hónapon belül megkapják a magyar rendszámot, és utána bevethetőkké válnak.
A Magyar Gyermekmentő Alapítvány egyébként az 1 százalékos felajánlásokból, illetve egyéb támogatásokból működik. A kocsikat az Országos Mentőszolgálattal közösen üzemeltetik. Ennek értelmében, ha valaki egy súlyos állapotú csecsemőhöz hív mentőt a 112-es segélyhívó számon, a riasztást az alapítványhoz is továbbíthatják.
Az új kocsikat Budapesten használják majd.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre