
Sokkoló felvételek: egy piton gyomrában találták meg az eltűnt férfi holttestét
Az állat 8,5 méteres volt.
Rég ismert tény, hogy a gyereknevelés komoly áldozatokat is követel a szülőktől – ezt számszerűsítették most a szakértők.
A kisgyerekes szülők egyik legtöbbet elhangzó panasza az, hogy egy kisbaba mellett sosincs idejük kialudni magukat. Egy friss statisztika bebizonyította, mennyire igazuk is van: egy baba születését követő egy évben a szülők átlagosan két hónappal kevesebbet alszanak, mint azt megelőzően – írja a Daily Mail.
Az adat így is mellbevágó, de ha ezt lebontjuk napokra, akkor azt jelenti, hogy egy szülőpár átlagban négy és fél órával kevesebbet alszik minden éjjel, mint a gyermektelen vagy idősebb gyerekeket nevelő kortársaik. Heti bontásban 31 óra mínuszról beszélhetünk, azaz míg a kicsi el nem fújja az első gyertyát a szülinapi tortáján, 68 nappal kevesebbet alszanak a friss szülők.
Ezt a komoly kiesést átlagosan évi 975 éjszakai felkelés eredményezi – egy év alatt nagyjából ennyi alkalommal kell a szülőknek elhagyniuk azért az ágyukat, hogy foglalkozzanak a felriadó babával. Tehát egy friss szülő átlagosan naponta háromszor szakítja meg az alvását, de a szakértők szerint a 25 évnél fiatalabb szülők akár négyszer is felkelnek a gyermekükhöz.
Ha a nemek arányára vetítve nézzük ezeket az adatokat, nem meglepő, hogy a nők számára még kevesebb szendergést tartogat az első év, mivel az etetés terhe, főleg a kezdeti hónapokban, egyértelműen rájuk hárul. Egy anya az első évben átlagosan naponta öt órával kevesebbet alszik, míg az apák körében ez az arány három és fél óra. Ráadásul a férfiak sokkal könnyebben alszanak vissza: a felmérések alapján tízből hét férfi gond nélkül rögtön elalszik, amint megnyugtatta a babát, míg ez a bravúr csak a nők 44 százalékának sikerül. A magyarázat a napi rutinban keresendő: mivel a férfiak nagy többsége az első évben is folyamatosan bejár a munkahelyére dolgozni, a szervezetük nem él meg akkora változást, míg a kicsivel otthon maradó nőké.
Egy közvélemény-kutatásból az is kiderül, hogy a legtöbb esetben a szülők azért kénytelenek felkelni, mert a gyerek éhes vagy szomjas, ezt követi a fogzás időszaka, végül pedig a pelenkacsere.
A kutatók azonban arra is felhívják az újdonsült szülők figyelmét, hogy amennyiben a helyzet megköveteli, merjenek segítséget kérni a rokonoktól, barátoktól – a gyermeküknek ugyanis egészséges anyára és apára van szüksége, ehhez pedig pihenniük is kell.
Az állat 8,5 méteres volt.
Aki ki meri mondani, hogy gondok vannak, azt felbujtóként bélyegzik meg.
Mentőhelikoptert riasztottak, lezárták a környéket.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélrePortfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.