A témák között Brüsszel, tanárbéremelés és a nemzeti konzultáció is szerepel.
Szentkirályi Alexandra kormányszóvivő és Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter január 18-án Kormányinfót tartott Budapesten. Számos fontos téma szóba került.
Gulyás Gergely, a Miniszterelnökség vezetője elsőként arról beszélt, hogy január 17-én, szerdán az idei első ülésén tárgyalt a kormány. A kormány a tavaly év végén létrejött uniós megállapodás értelmében elérte azt, hogy az uniós források folyamatosan érkezzenek – tette hozzá.
„Világos képet kapott mindenki a helyzetről a tegnapi EP-vita kapcsán, mert egyrészt az EB elismerte a magyar lépéseket, másrészt a további kifizetéseket az LMBTQ-ügyektől és a migrációs ügyektől tette függővé. Ebben a két ügyben egyértelműen állást foglaltak a magyar választók”
– emlékeztetett Gulyás Gergely. A politikus hozzátette: Magyarország nem kíván migránsokat befogadni, és erről népszavazás is volt. Továbbá a magyar választók a gyermekvédelmi népszavazáson is kiálltak az LMBTQ-propaganda ellen.
„Olyan ügyekben, amelyekben az emberek világos véleményt mondtak, ott nem fog változtatni a kormány az álláspontján” – nyomatékosította Gulyás Gergely, aki szerint nem fogják sem az LMBTQ-propaganda, sem a migrációs ügyben feladni az álláspontjukat.
„A magyar baloldal ma sem adta fel azt a reményét, hogy a tanárbéremelést megakadályozza. Ez világosan kiderült a tegnapi vita során” – közölte Gulyás Gergely. Megjegyezte: a tanárbéremeléseket nem sikerült megakadályozni a baloldalnak. Az EU-ból érkező pénzek nem ajándékok, és ezek a mi pénzeink – tette hozzá.
„2030-ig vállaltuk, hogy a diplomások átlagbérének 80 százalékára emelik a tanári béreket, és mindez 6000 milliárd forintba kerül, amiből 700 milliárddal járul hozzá az EU. 32,2 százalékkal emelkedik a tanárok bére februártól” – jelentette be Gulyás Gergely. 672 ezer forint lesz az idei tanári átlagfizetés, míg 2025-ben 812 ezer forint lesz az átlag – ismertette a miniszter. 2026-ban pedig 880 ezer forint lehet a tanárok átlagbére.
Újságírói kérdésre válaszolva közölte a miniszter: a tanári szakszervezetek voltak a legfőbb ellenzői a tanári béremeléseknek.
Az államigazgatásban dolgozók esetében sikerült jelentős dolgokat elérni az elmúlt időszakban. Az orvosbérek 37 százaléka lesz a szakápolói bérek szintje, így a szakápolók bére 20 százalékkal emelkedik márciustól – jelentette be a miniszter. Gulyás Gergely ismertette, hogy átlagban 79 500 forinttal nőtt a rendvédelmi dolgozók bére januártól. A katonáknál 11 százalékos béremelés volt januártól, és a családtámogatások mértéke is nőtt.
„A nemzeti konzultáció véget ért, és megköszönjük mindenkinek, aki részt vett,
1 518 455 személy vett részt a konzultációban” – mondta Szentkirályi Alexandra kormányszóvivő.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre