A nyugdíjasok hétszer, az aktív korúak több mint tízszer annyit fizetnek éves parkolásra, mint több más kerületben élők. A Metropol utánajárt, melyik kerületben mennyibe kerül a helyi lakosságnak, hogy egy évig parkolhasson.
„23 500 forintot fizetek a semmire!” – mondja Sándor, egy józsefvárosi autós, aki éppen az éves parkolási díjat egyenlítette ki a baloldali önkormányzat társaságánál. Zsuzsa nyugdíjas, ő kevesebbet fizetett: „14 400 forintot hagytam benn, ez rengeteg” – mondja a szintén felháborodott kerületi lakó, akinek a 40 éves lánya Ferencvárosban él. „Ő szerencsés, ott csak 2 ezer forint az éves parkolási díj” – panaszolta.
Budapesten eltérő a lakókra kirótt éves parkolási díj, a Pikó András vezette Józsefvárosban azonban több mint tízszerese az átlagnak… Az első autóra alapesetben az A zónában 30 ezer, a B zónában 24 ezer, a C zónában 18 ezer forint a díj, míg a második családi autóra már zónánként eltérően 72 ezer, 60 ezer, illetve 48 ezer forint a díj! Vagyis az A zónában, ha egy családnak 2 autója van, 100 ezernél többe kerül az éves parkolás a saját házuk előtt!
Korábban a helyiek számára ingyenes volt, de Pikó András komoly összeget fizettet a lakossággal tavaly január óta azért, hogy egy évig parkolhassanak a saját házuk előtt. A baloldali testület második húzása volt, hogy rengeteg parkolóhelyet megszüntetett, és ez még folytatódik városrészszerte. A baloldali kerületvezetők aztán egymás után nyúlnak bele zöldpolitikára hivatkozva a forgalmi rendbe olyan változtatásokkal, amelyek miatt több helyen összeomlott a közlekedés. A közelmúltban írtuk meg például, hogy az egyik utcát úgy egyirányúsították, hogy a parkolási rendet nem igazították hozzá. Azaz csak menetiránnyal ellentétesen, visszafele lehet beállni a várakozási helyre, ami miatt állandó lett a sor, amit persze így a parkoló autó maga mögött tol. Így már érthető, miért is lép ki mindenki felfokozott állapotban az önkormányzat parkolási cégének Német utcai ügyfélszolgálatáról…
A Metropol utánajárt, melyik kerületben mennyibe kerül a helyi lakosságnak egy autóval az éves várakozási díj.
Belváros önkormányzata gáláns volt és nem változtatott, ingyenes maradt a helyieknek a parkolás. A többi kerület ugyan kér pénzt, de valóban inkább jelképes összegről, maximum: 2 ezer forintról van szó.
„A napokban fizettem be az éves kerületi parkolási sarcot. Szándékosan fogalmaztam így, mert nem tudom másképp nevezni ezt az összeget” – panaszolta Mária. Zsuzsa szerint egész Budapesten nincsen arra példa, mint ami Pikó kerületében zajlik. „Igazságtalan, hogy máshol pár ezer forint, itt meg egy vagyon az éves parkolás. Milyen alapon?” – kérdezte fennhangon.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre