
„A hideg is kirázott” – Álmában látta meg jövőbeli szerelmét Ernő: az Univerzum szólt hozzá
A férfi szerint az univerzum jelzett neki.
A felújítási munkálatokat végző cég gazdaságilag teljesen ellehetetlenült, így a beruházást az önkormányzatnak kell befejeznie.
Felmondta a szerződést a Micimackó Tagóvoda és a Százholdas Pagony Bölcsőde felújítását végző cég, ezért a munkálatokat az önkormányzatnak kell befejeznie. A fővállalkozó július 5-én jelentette be, hogy nem tudja befejezni a XV. kerületi bölcsi felújítását, gyakorlatilag tehát felmondta az önkormányzattal kötött alkut.
Az önkormányzat közleményében azt írta, hogy a közbeszerzésen nyertes, felújítást végző fővállalkozó képviselője bejelentette, hogy gazdasági okokból ellehetetlenült, nem tudja vállalni a vállalkozási szerződésben foglalt feladatok teljeskörű megvalósítását, így a felújítást nem tudja befejezni.
A már elkészült munkák műszaki átadás-átvételi eljárása zajlik a bölcsőde és az óvoda esetében. A pénzügyi elszámolás is folyamatban van. Az önkormányzat gondoskodik arról, hogy a hátralévő munkálatok befejeződjenek
– hívta fel a figyelmet az önkormányzat.
Mint írták, az önkormányzati előterjesztés szerint az óvodaépület felújításakor a kivitelezőnek el kellett volna végeznie az épület teljes (homlokzat és lapostető) utólagos külső hőszigetelését és vízszigetelését. Fel kellett volna újítania a teraszokat, valamint a bejáratok előtt lévő rámpákat és lépcsőket. Biztosítania kellett volna az új kerti berendezéseket, ivókutakat, játékokat, valamint biztosítania kellett volna a csoportszobákhoz kapcsolódó teraszok árnyékolásnak megoldását.
A beruházást már januárban be kellett volna fejezni. Pintér Gábor, a kerületi Fidesz elnöke korábban azt mondta a Metropolnak, hogy a baloldali kerületvezetés közel félmilliárd forintról kötött olyan szerződést egy kivitelezővel, ami sem az önkormányzat, sem a gyerekek érdekét nem szolgálja.
A bruttó 476 millió forintos felújításról szóló szerződést olyan vállalkozóval kötötte meg az önkormányzat, aki a közbeszerzés megindulása előtt kevesebb mint egy évvel alakult. Ráadásul valódi munkavállalóval nem is rendelkezik. Ez egy újabb olyan beruházás a kerületben, amit nem tudnak gond nélkül, határidőre megvalósíttatni
– hangsúlyozta akkor lapunknak a politikus.
A férfi szerint az univerzum jelzett neki.
Újabb előrelépést tettük az Űrkutatás terén.
Orbán Viktor és Sulyok Tamás is exkluzív interjút adott a TV2-nek.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre