Sokakat kétségbe ejtett a legújabb időutazós elmélet.
Egy 1940-es évekbeli strandfotó bizonyíthatja, hogy az időutazás valóságos lehet. A szóban forgó képen több száz brit látható, akik a tengerparton élvezik a nyarat, de egy látszólagos strandoló kitűnik a napozók közül, mintha egy másik korszakból származna…
A képen családok pihennek a cornwalli homokban 1943 szeptemberében, akik között egy barna öltönyös férfi tűnik fel, aki állva nézi a kezében lévő tárgyat, amely egy modernkori okostelefonnak tűnik – ami messze nem volt még az 1940-es években.
A közösségi média felhasználói pedig vitába keveredtek azzal kapcsolatban, hogy mi lehet a férfi kezében. Egyesek a férfit „sms-időutazónak” becézték, miután a képen látszólag a mobilkészülékén görgetett. Ezt a feltevést azonban mások nevetségesnek titulálták, mivel ragaszkodnak ahhoz, miszerint csak cigarettát sodort.
„Ööö... csak én gondolom így, vagy ez a fickó a telefonját ellenőrzi... az 1940-es években?” – tette fel a nagy kérdést az egyik kommentelő.
„Jó fogás. Egyértelmű, hogy a férfi a felvételen egy időutazó turista, aki a mobilkészülékét ellenőrzi. Végre a bizonyíték, amire szükségünk volt, hogy az időutazás valódi” – tette hozzá egy másik.
Az elméletet azonban egy harmadik felhasználó megcáfolta, aki azt mondta: „Szerintem az a fickó éppen cigarettát sodor!”
Nem ez az első eset, hogy festményeken vagy régi fotókon keresik az időutazás-elméletek hívői a bizonyítékot. Azonban eddig mindig sikerült észszerű magyarázatot találni a feltevésekre.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre