RETRO RÁDIÓ

„Meleg Jézus szado-mazo apostolokkal": LMBTQ-kiállítás az Európai Parlamentben





A bőröndnyi kenőpénzek elfogadása mellett erre is jutott ideje a baloldali EP-képviselőknek.



Megosztás
Szerző: sv
Létrehozva: 2023.05.08.
Módosítva: 2023.05.09.
LMBTQ Brüsszel európai parlament

„Jézus Krisztus az LMBTQ-jogok támogatója” címmel rendeztek fotókiállítást múlt héten az Európai Parlament brüsszeli épületében – írja a Fox News amerikai hírportál online kiadása. A lap beszámolója szerint a tárlaton Elisabeth Ohlson leszbikus svéd művész 20 képe volt látható, melyek „LMBTQ-barát környezetben ábrázolta a megváltót”. Az egyik „műalkotáson” például szado-mazo ruhába öltözött apostolok gyűrűjében, homoszexuálisként került bemutatásra Jézus, ami Ohlson szerint egyáltalán nem megbotránkoztató, mivel a múltban már számtalan olyan alkotás született Isten fiáról, melyen heteroszexuális emberekkel látható, tehát „néhány meleg férfival való ábrázolása sem lehet annyira ijesztő”. 

„Meleg Jézus szado-mazo apostolokkal” című kép az Európai Parlamentben (Twitter)

Jobboldali és konzervatív EP-képviselők vallásgyalázónak és keresztényellenesnek nevezték a kiállítást, valamint felszólították az Európai Parlament elnökét, hogy távolítsa el a képeket az épületből. Maria Veronica Rossi olasz EP-képviselő a Times of London hetilapnak nyilatkozva azt mondta, hogy intézményes kereteken belül bármilyen kérdésről lehet vitatkozni, de ez a kiállítás nem más, mint egy vallás kizsákmányolása, és több millió európai hívő ember tudatos megsértése. 

Jorge Buxadé, a jobboldali spanyol VOX párt tágja „undorítónak és nyomorultnak” minősítette a kiállítást, majd úgy nyilatkozott, hogy reméli, hasonló provokációra nem ad majd lehetőséget a jövő évi EP-választások után felálló új testület. Matteo Salvini olasz miniszterelnök-helyettes egy Facebook-bejegyzésben azt írta, hogy „a kiállítás undorító és vulgáris, egyszóval szar”. 

Elisabeth Ohlson leszbikus svéd művész a kiállítás megnyitóján (Twitter)

A tárlatot Malin Björk baloldali svéd bevándorláspárti és LMBTQ-aktivista képviselő kezdeményezésre rendezték meg. A politikus a kiállítás megnyitóján azt mondta, hogy a művek „azt mutatják, hogy társadalmunk hatalmasat fejlődött az LMBTQ-jogok tekintetében az elmúlt 25 évben.” Björk neve onnan lehet ismerős, hogy egy tényfeltáró delegáció tagjaként Budapesten vizsgálta a magyar jogállamiság helyzetét 2021-ben.

Elisabeth Ohlson képeit először egy svédországi székesegyházban mutatták be 1998-ban. A botrányos tárlat miatt akkor II. János Pál pápa lemondta a svéd érsekkel való találkozását. Ugyanezeket a képeket a 2000-es évek elején egy  baloldali svéd képviselőnő akarta bemutatni az Európai Parlamentben, de akkor az intézmény vezetője megbotránkoztatónak nevezte a fotókat, és nem engedélyezte a kiállítást. Ellentétben az EP mostani vezetésével, amely múlt héten zöld utat adott a tárlatnak. A kiállítást egyébként kizárólag az EP-képviselők, a parlament munkatársai, illetve a különleges akkreditációval rendelkezők látogathatták meg.





 





Ezeket olvastad már?
Újabb benzinárstop jöhet? A kormány vizsgálja a benzinárat

Újabb benzinárstop jöhet? A kormány vizsgálja a benzinárat

Krausz Ferenc Nobel-díjas tudósunk is kitöltötte a Zöld-párbeszéd kérdőívet

Krausz Ferenc Nobel-díjas tudósunk is kitöltötte a Zöld-párbeszéd kérdőívet

Magyarországra érkezik a latin filmsztár, nem akárhol látható

Magyarországra érkezik a latin filmsztár, nem akárhol látható

Elege lehetett a kutyakakiból egy újbudai lakónak, sajátos módszert vethetett be a négylábúak ellen

Elege lehetett a kutyakakiból egy újbudai lakónak, sajátos módszert vethetett be a négylábúak ellen

Top hírek





Ezek is érdekelhetik



Hírlevél-feliratkozás