Fontos figyelmeztetéseket közölt a NASA.
A NASA már régóta figyeli a világűrt, hogy a legkisebb veszély jelenlétére is fel tudjon készülni az emberiség. Munkájuk során számos aszteroidát és meteoritot is megfigyeltek már. Ám egy új kutatással megdöbbentő eredményre jutottak.
Mostanáig azt feltételezték, hogy a bolygógyilkos aszteroidák átlagosan 600-700 ezer évente egyszer csapódhatnak a Földbe. James Garving szerint a 0,8 kilométernél nagyobb átmérőjű űrsziklák becsapódási esélye háromszor nagyobb, mint azt korábban gondolták. Az új tanulmányt egyébként a Daily Star szúrta ki.
A szakértő szerint egy akkora aszteroida becsapódása után keletkező robbanás a Föld légkörének jelentős részét az űrbe repítené. S bár nem lenne olyan, mint a dinoszauruszok végét jelentő bolygó méretű tűzvihar, de bőven elég lenne ahhoz, hogy véget vessen a világnak, ahogyan jelenleg ismerjük.
Arra is figyelmeztettek, hogy ráadásul ezekben a percekben is egy hatalmas aszteroida tart a Föld felé, ami majdnem akkora, mint London ikonikus óratornya, a Big Ben. A becslések szerint 93 méter széles 2023 DZ2 nevű aszteroida szombaton 19:51-kor (GMT) 173 kilométeres távolságban fog elhaladni bolygónk mellett. Ez azt jelenti, hogy kétszer közelebb lesz hozzánk, mint a Hold. Sebességét nagyjából 17 426 km/h-ra saccolták.
A NASA szerint évtizedenként csak egyszer fordul elő, hogy egy ekkora méretekkel rendelkező aszteroida, ilyen közel kerül a Földhöz – írja a Daily Mail.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre