
Brutálisan drágulhat a cigaretta – az Európai Bizottság terve verte ki a biztosítékot
Ez akár 1000 forintos áremelkedést is eredményezhet.
Nagy port kavart az a kedd délutáni eset, amikor egy bódult férfi két kutyája nem engedte felszállni a villamosra a hatóságot. Itt a szabály: csak így utazhat kutya a BKK járművein.
A Móricz Zsigmond körtérnél álló 4–6-os villamoson két kutya vált harciassá kedd délután, amikor azt látták, hogy a gazdájukat próbálják felkelteni a rendőrök és a mentősök. A két eb szájkosár nélkül utazott és vált kezelhetetlenné az eset közben.
Az eset kapcsán több kommentelőben felmerült a kérdés: hogyan utazhatott a két kutya szájkosár nélkül a villamoson?
Ha az utazó betartja a közlekedési szabályokat, valószínűleg hiába gurultak volna dühbe a kutyusok, a szájkosár megfelelő védelmet nyújtott volna a hatóság embereinek ahhoz, hogy be tudjanak menni a bódult utashoz.
A hivatalos szabályozás pontosan kitér erre, ugyanis a BKK eszközein kizárólag akkor mentesül egy kutya a szájkosár kötelezettségétől, ha kézipoggyász méretű, állatok szállítására alkalmas zárt szállítóbokszban, ketrecben vagy táskában utazik. Minden egyéb esetben – az állat életkorától, fajtájától és méretétől függetlenül – csak úgy szállítható kutya, ha póráz és felcsatolt szájkosár/pofaszorító van rajta – írja a BKK.
Az eset kapcsán egy másik érdekes szabály is felmerül, ugyanis a BKK szabálya alapján egy utas csak egy kutyát szállíthat. A bódult utas ezt a szabályt is megszegte, hiszen két kutyával ült a villamoson. Persze felmerülhet az a kérdés is, hogy vajon volt-e szabályosan váltott kutyajegye a két ebnek, amivel mindenképpen rendelkeznie kell a közlekedő állatokkal.
A BKK szerint minden esetben a kutyát szállító utas felel azért, hogy az állatok egymást, illetve a többi utast ne zavarják vagy veszélyeztessék. Amennyiben a szállított kutya viselkedése a többi utast zavarja vagy veszélyezteti, a szolgáltató vagy a jegyellenőrzésre jogosult személy az utast a kutyával együtt kizárhatja az utazásból. A kutyák csak a gazdit védték.
Semelyik kutya sem harcias, csak, ha veszélyt éreznek ösztönösen támadnak
– írta az egyik hozzászóló.
„Sajnos kellett volna rájuk szájkosár a tömegközlekési eszközön, ez bűntetendő. Itt a gazdájuk az, aki ezt nem tartotta be. Őt kell felelősségre vonni” – teszi hozzá a kommentelő.
A hozzászólók közül többen is találkoztak már korábban a két kutyával. Állításuk szerint korábban barátságosak voltak, sőt, volt, hogy az utas ölébe ugrottak egy kis simogatásért. Feltételezhetően a gazdájuk védelmében váltak harciassá kedd délután, amikor látták, hogy a gazdi nem mozdul, az ablakon keresztül pedig egy seregnyi rendőr és mentős próbálja felébreszteni.
„Nem értem hogyan utazhatott az az ember kettő szájkosár nélküli harcias kutyával a villamoson! Ezek szerint a többi utas is veszélyben volt!” – írja az egyik hozzászóló teljes joggal, hiszen sem a kutyák felszereltsége, sem létszámuk nem volt szabályszerű.
Általános szabály, hogy tömegközlekedési eszközön kötelező a kutyákra pórázt és szájkosarat adni, valamint érvényes jegyet váltani az állat számára. Egyetlen kivétel ez alól az a kutya, akire mérete miatt nem kapni szájkosarat – vagyis pici kölykök és a kistestű kutyák, illetve a szolgálati és segítőkutyák (rendőr, látássérültet segítő, mozgássérültet segítő eb).
Ez akár 1000 forintos áremelkedést is eredményezhet.
Tíz órával evés után hunyt el szülei otthonában.
További viharokra kell számítani.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélrePortfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.