Egyre újabb és újabb módszerekkel próbálkoznak a csalók, akik már attól sem riadnak vissza, hogy a streaming szolgáltatókon keresztül raboljanak ki embereket.
Megrázó információk érkeztek lapunkhoz: egyik olvasónk Regina arról számolt be, hogy a nem használt streaming-oldalán a Netflixen, feltörték a fiókját és azon keresztül károsították meg. A csalók miután bejutottak a profiljába, a megadott bankkártyaadatokkal a kezükben folytatták a fiók használatát, azonban Regina számlájára. A nő számára gyanússá vált, amikor értesítése jött róla, hogy 2500 forintot levont a Netflix tőle, miközben néhány hónappal korábban felfüggesztette az előfizetését.
Amikor beakart jutni a fiókjába, megdöbbenve észlelte, hogy ukrán nyelvűvé vált a fiók, és mind az e-mail címét, mind a jelszavát megváltoztatták az ismeretlenek. Miután az új előfizetést is simán az ő bankkártyájára terhelték, Regina azonnal józanul cselekedett és letiltatta a kártyáját, mielőtt más összegeket is leemeltek volna a bankszámlájáról.
Leggyakrabban úgy szokták feltörni a fiókokat, hogy a csalók, SMS-ekkel vagy e-mailekkel keresik fel a felhasználókat, és azok a "hitelesnek tűnő" beszélgetésben megadják a belépő kódjaikat, vagy csak simán rákattintanak egy olyan linkre, ami vírust helyez el az eszközükön.
A legújabb módszer pedig a Netflix-csalás, amely során kamu SMS érkezik, amelyben felszólítják a felhasználót, hogy újítsa meg előfizetését, vagy kattintson az üzenetben található linkre. Regina is kapott egy ilyen levelet. Nemrég pedig hasonlóan járt Hajdú Péter is, akinek az Instagram-oldalát lopták el hackerek.
Ezeket főként úgy kerülhetjük el, hogyha figyelünk az olyan apró jelekre, mint a helyesírási hibák, vagy megnézzük, hogy a link valódi-e.
A Metropol korábban már több internetes csalási formát is bemutatott, ezek közül a leggyakoribbak az alábbiak:
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre