A tábla egy antarktiszi selfjégről szakadhatott le.
Nem akármilyen természeti csodára derült fény az Antarktiszon, a NASA munkatársai egy igencsak különös jégtáblát fedeztek fel – írja a Live Science. A NASA kutatói az Operation IceBridge program keretében végeztek kutatómunkákat, amikor a különleges formájú jégtáblára bukkantak. A szakemberek szerint a tábla az óriási Larsen-C selfjégről szakadhatott le.
Kelly Brunt, a Marylandi Egyetem és a NASA kutatója a portálnak azt mondta, hogy a jégtömb bármennyire is furcsának tűnik, valójában teljesen normális jelenségnek számít. Az mindenesetre tény, hogy a jégtábla méretei tekintélyt parancsolóak, mivel a hosszúsága mintegy 1,6 kilométeres.
Az Antarktiszi Éghajlat és Ökoszisztémák Kooperatív Kutatóközpont munkatársa, Jan Lieser azt mondta, hogy egyáltalán nem ritka ez a mostani felfedezés.
„Gyönyörű, de nem rendkívüli, én magam már sok jéghegyet láttam az Antarktisz körül, amiknek nagyon hosszú, egyenes élük volt” – tette hozzá a szakértő.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre