
Mutatjuk hazánk legszebb botanikus kertjeit és arborétumait!
Hív a természet lágy öle!
Világszerte mintegy 1,3 millió ember halálát okozták 2019-ben olyan kórokozók, amelyek rezisztensek az ismert antibiotikumokra, és ha a világ nem változtat a készítmények alkalmazásán, akkor 2050-ig minden évben emberek tízmilliói eshetnek áldozatul rezisztens baktériumoknak - figyelmeztetett Johannes Rauch osztrák egészségügyi miniszter pénteken az Európai Antibiotikum Napon.
A tárcavezető megjegyezte: ezt a jelenséget „csendes pandémiaként” is fel lehet fogni.
Az antibiotikumok használata forradalmasította ugyan a bakteriális fertőzések leküzdésének lehetőségeit, ugyanakkor alkalmazásuk még az orvosilag teljesen indokolt esetekben is minden alkalommal elősegíti a rezisztens - a készítmény hatóanyagának ellenálló - kórokozók kialakulását. Mindez ahhoz vezethet, hogy a gyógyszerek már nem hatnak, és egyes baktériumok leküzdése nagyon nehézkessé vagy akár lehetetlenné is válhat.
Az Európai Antibiotikum Napot 2008-ban rendezték meg első alkalommal az Európai Unió tagállamaiban. Az Európai Betegségmegelőzési és Járványvédelmi Központ (ECDC) kezdeményezésének célja, hogy növeljék az emberek tudatosságát, hogy a felelősségteljesen használják az antibiotikumokat.
Az ECDC csütörtökön közölt adatai szerint az antibiotikum-rezisztencia mintegy 35 ezer ember halálát okozza évente az Európai Unió és az Európai Gazdasági Térség tagállamaiban. Az osztrák hatóságok becslései szerint Ausztriában 266 ilyen halálozás fordulhat elő évente.
Hív a természet lágy öle!
Személyvonat és teherautó karambolozott.
A barátnő még mindig küzd.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre